MARATONSKI: Kostarika je pobedila Grčku posle penala!

Kostarika ide u četvtfinale Svetskog prvenstva u Brazilu. Oni su posle penala pobedili Grčku, pošto je utakmica, posle produžetaka, završena nerešenim rezultatom 1:1. Grci su od 66. minuta imali igrača više.

Posle greške na sredini terena, Kembel lepo prolazi po boku i ostavlja loptu Brajanu Ruizu, koji pametno samo gađa dalji ugao u 53. minutu. Karnezis je nemoćan. Papastatopulos u 91. minutu izjednačava. Igraju se produžeci posle kojih ostaje 1:1. U četvrtoj seriji golman Kostarike je odbranio šut Gekasa koji je postao tragičar Grčke. U novom krugu Umanja je bio siguran i odveo je svoju reprezentaciju u četvrtfinale a Grke kući. Sastavi: Kostarika: Navas, Gamboa, Gonsales, Duarte, Umanja, Žunior Dias, Bolanjos. Borges, Teheda, Ruis, Kembel Grčka: Karnezis; Torosidis, Manolas, Sokratis, Holebas, Maniatis, Samaris, Karagounis, Salpingidis, Lazaros, Samaras