Sudija i Huntelar srušili snove Meksikanaca

Sudija i Huntelar u 92. minutu su srušili snove Meksikanaca o prolasku u četvrtfinale. Iako je u finišu utakmice delovalo da će Meksikanci proći dalje to se nije dogodilo.

Meksiko je prvi poveo. Majstorija Đovanija dos Santosa – primio je loptu na grudi na oko 25 metara od gola i šutirao je snažno levom nogom između dvojice rivala, a lopta je završila u donjem levom uglu Silesenovog gola. Meksiko je od 48. minuta vodio protiv Holandije! Kada je delovalo da su naleti Holanđana utihnuli i da su na izmaku snage, usledilo je izjednačenje – Huntelar, koji je zamenio Van Persija, posle kornera je glavom vratio loptu na ivicu šesnaesterca, a tu ju je sačekao Snajder i "punom" je zakucao u mrežu. Do izjednačenja je došlo u 88. minutu. Sudija je u 92 minutu svirao penal za Holanđane. Roben je prošao po desnoj strani, Markes je ispružio nogu, a Roben je pao. Treći put je završio na zemlji u šesnaestercu, a sada je Proensa svirao penal. Odgovornost je preuzeo Huntelar, koji pogađa donji desni ugao Očoinog gola. Konačan razultat Holandija- Meksiko 2:1. Sastavi Holandija: Silesen, De Frej, Vlar, Blind, Verhag (Depaj 56), Kujt, Vajnaldum, De Jong (Martins Indi 9), Snajder, Roben, Van Persi. Meksiko: Očoa, Rodriges, Markes, Moreno (Rejes 46), Salsido, Agilar, Lajun, Guardado, Erera, Peralta, Dos Santos (Akino 61).