Nemačka je prvak sveta!

Fudbaleri Nemačke su novi svetski prvaci! "Panceri" su u velikom finalu Svetskog prvenstva u Brazilu savladali Argentinu sa minimalnih 1:0, posle produžetaka.

Gol odluke na čuvenoj Marakani postigao je rezervista Mario Gece u 113. minutu igre. Nemačka je tako osvojila četvrtu Zlatnu boginju. Prvu akciju kreirali su Argentinci, koju su u četvrtom minutu krenuli u kontru preko Lavecija, lopta je došla do Iguaina koji je iskosa sa desne strane gađao suprotan ugao, ali je Nojer dobro procenio da udarac napadača "gaučosa" ide pored stative. Najbolju šansu do sada u finalu propustio je Gonzalo Iguain, koji je "kampovao" u ofsajdu i iznenada dobio loptu koju mu je neočekivano prosledio Toni Kros glavom, pa se napadač Argentine našao oči u oči sa Nojerom i očajno šutirao pored leve stative sa ivice kaznenog prostora. Inače, Iguain je dao samo jedan gol iz 15 šuteva ka golu rivala na ovom šampionatu. Bastijan Švajnštajger je prvi igrač koji je požuteo u finalu, zbog prekršaja nad Lavecijem u kontri u 29. minutu. Erupcija oduševljenja odjeknula je na isteku pola sata igre kada je Laveci sa desne strane centrirao i pronašao Iguaina, koji iz prve sa peterca matirao Nojera, ali je donji desni ugao uzalud pogodio, jer je bio u ofsajdu, pa mu je gol sasvim opravdano poništen. Odlična odluka sudije Ricolija i njegovih pomoćnika. Brži su napadači Argentine od odbrane Nemačke, često pretrčavaju čuvare, što je učinio i Mesi po desnoj strani, i umalo zatresao Nojerovu mrežu, ali je Boateng sprečio da se promeni rezultat na semaforu. Vrlo sporna situacija odigrala se u 57. minutu kada je Iguaina nokautirao Nojer nogom i kukom u vazdušnom duelu u svom kaznenom prostoru, u tom trenutku prvi došao do lopte koju je izbio daleko, ali je Ricoli presudio da je argentinski napadač, iako ima i onih koji tvrde da je nemački golman napravio penal.
Ovo još niste videli:(FOTO 18+) Novinarke se totalno razgolitile za MundijalPevačica srela ljubav svog života – na Mundijalu!(VIDEO) Pogledajte obavezno: Sjajna animirana rekapitulacija Mundijala
Lionel Mesi je iz prvih osam šuteva na ovom šampionatu postigao tri gola, da bi u poslednjih osam pokušaja ostao bez pogotka. Sevnula je vrlo dobra kontra Nemačke u 81. minutu, Ozil je sa desne strane odigrao povratni pas do zaboravljenog Krosa, a on je iz prve sa distance šutirao malo pored stative. Žestoko su Nemci ušli u prvi produžetak i zapretili preko Širlea koji je snažno tukao iskosa sa leve strane na dodavanje Gecea, ali je Romero uspeo da sačuva svoju mrežu. Neverovatnu grešku napravio je Humels kada je dozvolio da mu centaršut sa leve strane ode iza leđa, pravo do Palasija koji se iznenada našao u odličnoj šansi i pokušao je da lobuje Nojera, ali je poslao loptu pored stative. Ovo je osmi meč na ovom Mundijalu koji je otišao u produžetke, pa je izjednačen rekord sa Svetskog prvenstva iz 1990. godine kada je bilo isto toliko produžetaka. U vazdušnom duelu izmešu Aguera i Švajnštajgera deblji kraj izvukao je nemački vezista, pošto ga je argentinski napadač rukom isekao po licu, pa je popularni Švajni morao van terena na ukazivanje pomoći, a ovaj trenutak promakao je Ricoliju. Ništa se nije dešavalo do ovog 113. minuta i onda eksplozija radosti među nemačkim navijačima, a tuga na delu tribina gde su argentinski. Širle je prošao po levoj strani, maestralno našao Gecea koji je umakao čuvarima, sjajno prihvatio loptu na grudi i onda levom nogom pogodio donji desni ugao nemoćnog Romera za 1:0! Izvor: Kurir, Blic sport