Portugal porazio Srbiju

Srbija je dočekala ekipu Portugala na stadinu Partizana u poslednjem kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Francuskoj. Ovaj meč se može okarakterisati i kao prijateljski, jer se Portugal već kvalifikovao na Evropsko prvenstvo, a Srbija nema šanse ni za baraž. Srbija bolja na terenu, ali bez i malo sreće. Poslednjih deset minuta meča Srbija je igrala sa igračem manje. Suđenje ne treba spominjati, ali treba reći da sudija nije obavio svoj zadatak na nivou ovog takmičenja.
Srbija (Foto: reprezentacija.rs)

Srbija je nastupila u sastavu: Stojković, Tomović, S.Mitrović, D.Tošić, Kolarov, Matić, Milivojević, Tadić, LJajić, Z.Tošić (Sulejmani), A.Mitrović (Škuletić). Portugal je nastupio u sastavu: Patricio, Eliseu, Alves (Neto), Fonte, Semedo, Pereira, Nani, Andre, Veloso (Mutinjo), Kvarežma, Dani (Eder). Žuti kartoni: Portugal: Semedo, Dani, Nani, Danilo, Andre. Srbija: A. Mitrović. Crveni kartoni: Srbija: Kolarov, Matić. Srbija je već u prvom napadu imala dobru šansu, ali iznuđen je samo korener. Korner je izveo Zoran Tošić, a Aleksandar Mitrović je malo okrznuo loptu, ali nedovoljno da bi lopta išla u okvir gola. Več u sledećem napadu slobodan udarac za Portugal blizu korner zastavice sa leve strane, ali naši igrači lako otklanjaju opasnost. 5. minut gol za Portugal, strelac je Nani, loptu je ispucao Alves, ona je stigla do Danija koji šutira u Stojkovića, ali lopta se odbija do Nanija koji je sam i nije mu bilo teško da zatrese mrežu Srbije. 5. minut Srbija-Portugal 0-1, strelac Nani. U 10. minutu, zaleteo se LJajić i odigrao dupli pas sa Tadićem, ali u poslednjem trenutku loptu izbacuje Fonte. Lepa akcija, ali brzo se završila. Matić je lepo prošao po levoj strani u 18. minutu, ali je oboren blizu korner zastavice. Slobodan udarac je izveo LJajić, ali su igrači Portugala izbacili loptu i krenuli u kontra napad iz kog nisu uspeli da stvore šansu. 20. minut, slobodan udarac sa desne strane izveo je Tošić, a Aleksandar Mitrović je glavom šutirao visoko iznad gola. Kolarov prolazi po levom boku u 28. minutu i centrita, ali Mitrović ne uspeva da zapreti Patrisiju. U nastavku je polušao LJajić, ali odbrana Portugala na mestu. Reprezentativci Srbije vrše pritisak na odbranu gostiju. Ređaju se napadi preko Kolarova na levoj i Tomovića na desnoj strani, ali još nemam šut u okvir gola. Zoran Tošić je solo prodorom stigao do šesnaesterca i uputio šut ka golu, ali je Patrisio siguran na golu. Ovo je bio prvi šut u okvir gola naše reprezentacije i to u 33. minutu meča. Najozbiljniju šansu Srbija je imala u 35. minutu. Tošić je krenuo sa sredine terena i uposlio Tadića na nekih 11 metara iskosa, ali on pod pritiskom Semeda šutira iznad gola, prethodno je LJajić lepo propustio loptu koja je stigla do Tadića. Sjajna šansa za Lajića u 38. minutu. Lep dupli pas Lajića i Mitrovića, ali golman Portugala sjajno brani udarac LJajića i ostaje 1:0 za portugal. 41. minut Srbija je možda i oštećena od strane sudije za penal. Mitrovića je u šesnaestercu oborio Semedo, ali sudija ne pokazuje na belu tačku. Selektor Ćurčić koji je inače miran, je veoma burno reagovao, ali ipak sudijina je posednja. Vidi se velika želja naših momaka, ali fali završni udarac ka golu. Nadamo se da će nam se to vratiti u drugom poluvremenu i da će naši momci uspeti brzo da poravnaju rezultat. U drugom poluvremenu samo jedna izmena u reprezentaciji Portugala, Bruno Alvesa zamenio je Luis Neto. U Srbiji bez promena. U 53. minutu Tadić upošljava Kolarova koji pronalazi ljajica na 16 metara, koji šutira slabijom levom nogom, ali lopta odlazi pored leve stative golmana Patrisija. Mitrović postiže pogodak u 55. minutu, ali na žalost svih na stadionu bio je u ofsajdu za pola koraka što je pomoćni sudija video i svirao ofsajd, ipak ostaje i dalje 1:0 za goste. Dani napušta igru u 57. minutu meča, a menja ga napadać Eder. U istom minutu Kvarežma je oprobao svoj šut, ali lopta ide metar pored gola. Mitrović je iznudio korner u 60. minutu. Naši su brzo izveli korner, a Tošić je ponovo šutirao sa oko 16 metara, ali opet pravo u golmana. Sledeći napad, opet šut ka golu. Ovog puta je Matić oprobao svoj šut sa oko 25 metara, ali šutira visoko preko gola. Andre je napravio faul u opasnoj situaciji po njegov gol. Kolarov se namestio, uputio udarac, ali lopta prolazi pored gola. Bez opasnosti po Patrisija. Goooooooool!!!! Sjajan centaršut Kolarova po zemlji u srce šesnaesterca, Zoran Tošić naleće na loptu i šalje je u nebranjeni deo mreže! Srbija-Portgal 1-1! U 68. minutu Kolarov šutira sa oko 40 metara malo iznad prečke, ali neko je pre toga zakačio loptu i Srbija je dobila korner. Posle kornera Srbija postiže pogodak preko Tošića, ali sudija poništava i ovaj pogodak! Sudija je zapazi da je Tošić igrao rukom, ali i ovo je sumnjiva situacija. Dobar napad za Srbiju preko LJajića u 72. minutu meča. On sa levog boka šalje loptu na Matića, ali Matić i dalje ne može da potrefi okvir gola. Srbija iz minuta u minuta sve opasnija! Odmah u sledećem napadu opet Lajić po levom boku, ovog puta upošljava Mitrovića koji ne stiže lepo da uputi šut i Patrisio je siguran. Igrači Srbije napadaju sve više i više, kao da gol Portugala visi u vazduhu, ali ne treba se opuštati, jer Portugal ima veoma brze igrače po bokovima. U 77. minutu povredio se do sada sjajni Aleksandar Kolarov kog menja Ivan Obradović. 78. minut, stiže kazna… Mutinjo koji je ušao sa klupe sjajno šutira sa oko 18 metara i matira Stojkovića. Ono čega su se svi plašili stiglo je u 78. minutu. Srbija-Portugal 1-2 strelac Mutinjo. Posle primljenog gola Kolarov, koji je na klupi protestvuje i dobija dva žuta kartona tj. crveni karton i sudija ga šalje u svlačionicu. 81. minut, sve gore od goreg! Nemanja Matić dobija direktan crveni karton. U 85. minutu selektor Ćurčić izvršava preostale dve izmene. Aleksandra Mitrovića menja Petar Škuletić, a Zorana Tošića menja Miralem Sulejmani. Sudija je meč produžio za četiri minuta. Srbija je pokušala preko desnog boka, ali odbrana Portugala na mestu. U nastavku nesporazum Stojkovića i Tomovića koji zamalo da kazni Eder. Sudija će meč završiti na travi. Kraj utakmice! Srbija-Portugal 1-2, čestitamo Portugalu na plasmanu na Evropsko prvenstvo, ali i našim momcima na sjajnoj igri. Takođe treba napomenuti katastrofalno suđenje, ali to nije na nama da ocenjujemo.
Izvor: Utakmica.rs