Radnički remizirao i sa Partizanom, nova prilika za Zvezdu (VIDEO)

BEOGRAD - U novom kolu Superlige novi kiks Partizana, novi remi za Radnički i Nova prilika za Crvenu zvezdu.
Partizan - Radnički Niš 0:0 (Foto: Jutjub printskrin)

Fudbaleri Partizana i Radničkog iz Niša remizirali su večeras u Humskoj 0:0 u 17. kolu Superlige Srbije. Jesenji prvak nije uspeo da savladala odličnog golmana Radničkog Milana Borjana, koji je izrastao u junaka meča. Kanadski reprezentativac bio je nerešiva enigma za oslabljen napad Partizana u ovom prelaznom roku, nakon odlazaka Petra Škuletića i Danka Lazovića. NJihova zamena Nemanja Kojić nije imao svoj dan, kao ni mladi Ivan Šaponjić koji je u poslednjem minutu propustio veliku šansu da donese trijumf crno-belima posle asistencije Saše Ilića. Partizan je novim kiksom pružio je još jednu šansu Crvenoj zvezdi da zakomplikuje borbu za titulu ukoliko sutra aktuelni šampion pobedi u Jagodini. Ekipa Marka Nikolića, koji zbog suspenzije nije mogao sa klupe da vodi tim, ušla je veoma motivisano i ofanzivno u meč, već u prvom napadu Nikola Ninković je mogao da se upiše u strelce, ali je štoper gostiju Lakić-Pešić izbacio loptu sa gol linije. Radnički je nekoliko minuta posle toga mogao da kazni crno-bele za promašaj, ali je golman Živković uspeo da odbrani udarac Ašćerića "jedan na jedan". Čvrsta i iskusna ekipa Radničkog uspešno se branila tokom celog meča i na kraju sačuvala mrežu, preslikavši igru protiv Zvezde u ponedeljak. Partizan je postigao gol u 72. minutu preko Petra Grbića, ali je sudija Robert Kiš Čepegi procenio da je prethodno Nemanja Kojić bio u ofsajdu. Rezultati i strelci 17. kola:
  • Borac - Rad 0:1 (Mihajlović 32)
  • Napredak - Radnički Kragujevac 1:0 (Ivičić 26)
  • Vojvodina - Mladost 2:1 (Gaćinović 50, Ivanić 63. - Golemić 76. penal)
  • Spartak - OFK Beograd 1:0 (Ivanović 14)
  • Voždovac - Donji Srem 0:1 (Spalević 49)
  • Novi Pazar - Čukarički (Radivojević 10. - Matić 21, Srnić 47)