22. KOLO JSL: Čukarički počistio Rad; Partizan na +5

BEOGRAD - Fantastični Čukarički u poslednjoj utakmici 22. kola Superlige do vrha je napunio mrežu Rada za najubedljiviji trijumf sezone - 7:0!
Fudbal (Foto: pixabay)

Oko hiljadu gledalaca pratilo je meč na Banovom brdu, a sjajnu partiju ponovo je pružio iskusni kapiten Matić koji je bio i strelac jednog iz prave kanonade golova, kojom je izrešetana mreža Rada. Blistao je i Stojiljković koji dva puta pogopdio "u metu" - u 11. i 90. minutu. U dugačku listu strelaca upisali su se i Rendulić - u 6, Srnić u 71. i Todorović u 83. minutu. Trener fudbalera Rada Milan Milanović izjavio je da ni u najgorim snovima nije očekivao poraz od 7:0 protiv Čukaričkog na Banovom brdu. "Počišćeni smo, ovo nisam doživeo u karijeri. Dovoljno je reći da su nam u 44. sekundu probli odbranu i imali šansu. Nadao sam se da možemo da odigramo kao protiv Partizana, kalkulisao sam da možemo da izgubimo sa dva do tri gola razlike, ali ovo nisam ni u najgorim snovima očekivao. Igra Čukaričkog je nešto najbolje što sam gledao u našoj ligi, bolje od Zvezde i Partizana", rekao je Milanović na konferenciji za medije. Rezultati i strelci: Čukarički - Rad 7:0 (Rendulić 6, Stojiljković 11, 90, Matić 20, Gnjatić 58 autogol, Srnić 71, Todorović 83) Odigrano ranije danas: OfK Beograd - Partizan 1:3 (Zarubica 85 - Živković 16, 50, Šaponjić 63) Mladost - Voždovac 3:2 (Saša Jovanović 6, Gavrić 21, frajdej 90 - Odita 37,50) Jagodina - Novi Pazar 1:3 ( Đurić 75 penal - Radivojević 23, Mihajlović 81 autogol, Kecap 90) Odigrano u četvrtak: Vojvodina - Napredak 0:1 Crvena zvezda - Borac 3:1 Radnički Niš - Spartak 1:0 Radnički Kragujevac - Donji Srem 0:0 Tabela: