Istorijski uspeh Đokovića: Osvojio prva tri Mastersa u sezoni

MONTE KARLO- Najbolji teniser sveta Novak Đoković osvojio je Masters u Monte Karlu, pošto je u finalu pobedio Čeha Tomaša Berdiha sa 7:5, 4:6, 6:3.
Novak Đoković (Foto: JuTjub)

Đoković je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone, do 52. titule u karijeri, a četvrte ove sezone došao je posle dva sata i 45 minuta. Srpski teniser je postao jedini igrač kojem je pošlo za rukom da osvoji prva tri Mastersa u sezoni, nakon što je prethodno trijumfovao na turnirima u Indijan Velsu i Majamiju. Trijumfom u kneževini, Đoković je osvojio 23. titulu na turnirima iz serije 1000, izjednačio se sa Švajcarcem Rodžerom Federerom na drugom mestu i približio se Nadalu, koji je prvi na večnoj listi liste (27). Baš kao i dan ranije protiv Nadala, Đoković je nešto sporije ušao u meč, dozvolio protivniku da mu oduzme servis i povede 2:0. Ipak, prednost Berdiha nije dugo trajala, pošto je najbolji teniser sveta ubrzo podigrao nivo igre i došao do izjednačenja. Srpski teniser je prvi set dobio u uzbudljivoj završnici, dok se možda ključni detalj drugog seta dogodio u petom gemu kada je Đoković spasio tri vezane brejk lopte i poveo sa 3:2, ali je zbog kiše usledio jednočasovni prekid. Berdihu je pauza više prijala, a odmah po novom izlasku na teren osvojio je naredna tri gema i izjednačio rezultat u setovima.
Đoković je u odlučujućem setu zaigrao znatno bolje, "leteo" je po terenu i pogađao linije, zbog čega je na startu protivniku uzeo dva brejka i poveo sa 4:0. Ipak, Berdih se nije predavao, uspeo je da osvoji naredna dva gema, ali je propuštio šansu da se u sedmom gemu totalno vrati u meč. Đoković je kada je bilo najbitnije izdražao pritisak i drugi put prigrabio titulu Monte Karla, posle 2013. godine. Izvor: Tanjug