Umor ili opuštanje? Zvezda u neizvesnom meču do 2:0 (VIDEO)

BEOGRAD - Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su Cedevitu 69:65 i poveli 2-0 u finalnoj seriji ABA lige.
Boban Marjanović (Foto: JuTjub printskrin)

Crveno-beli su kao i u prvom meču igrali od sjaja do očaja, predvođeni Bobanom Marjanovićem koji je već u prvom poluvremenu ostvario dabl-dabl vodili su čak 18 poena razlike. Međutim, igrači Zvezde su se opuštali svaki put kada bi stekli dvocifrenu prednost, pa su gosti serijom trojki i skokom u napadu izborili egal završnicu. Na kraju je Čarls DŽenkins sa dva penala rešio meč. Zvezda je sjajno otvorila meč, dominacijom u reketu je izborila čak 14 slobodnih bacanja u prvom periodu, naspram nijednog za rivala, te povela 22:8. Međutim, crveno-beli se opuštaju, dozvoljavaju rivalu da mu se razigraju igrači u napadu, pa Ukić i Žganec predvode Cedevitu do -8 posle prvog poluvremena (40:32). Ipak, domaćin se vraća u svoj ritam, te predvođeni Kalinićem i Mitrovićem stiču maksimalnih 18 poena prednosti sredinom trećeg četvrtine (54:46), ali se Cedevita opet vraća u život, te trojkama Baraća i Ukića smanjuje na samo pet poena zaostatka pred poslednjih nekoliko minuta. Mitrović i Dangubić blokadama zaustavljaju nalet Zagrepčana, koji poenima serijom 6-0 stižu na samo koš zaostatka, ali Vilijams i Mitrović pogađaju u ključnim trenucima, da bi posle nove trojke Babića za 67:65, DŽenkins dve sekunde pre kraja pogodio oba penala. Zvezdu je u drugoj pobedi predvodio Boban Marjanović sa 20 poena i 14 skokova (14+10 na poluvremenu), a dabl-dabl je ostvario i sjajni kapiten Luka Mitrović sa 19 poena i 10 uhvaćenih lopti. Luka Babić je sa 14 poena predvodio Cedevitu, dok je bljesnuo Roko-Leni Ukić sa po 10 poena i asistencija. Podbacio je Miro Bilan koji je pogodio tek tri šuta od deset pokušaja, dok je Žganec imao po 8 poena i skokova. Finalna serija se seli u Zagreb, treći meč igra se u sredu od 20:30 časova.