Đoković savladao Ferera za polufinale Majamija

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira Masters serije u Majamiju savladavši Španca Davida Ferera sa 2:0, po setovima 7:5, 7:5. Novak će u meču za finale igrati protiv Amerikanca DŽona Iznera. Drugi polufinalni par čine Mari i Berdih.
Akrobatika Novaka đokovića (Foto: Grace Donnelly/BNP Paribas Open)

Na terenu Krandon Parka viđen je pre svega odličan tenis. Đokovića je osmini finala dobro namučio Aleksandar Dolgopolov a nova prepreka na putu do polufinala Španac David Ferer odlolevao je skoro dva sata. Loše je Novak započeo meč. Španac pravi rani brejk i sigurnim gemom dolazi do prednosti od 3:0. Đoković tada počinje „polako da se budi", prvo uzvraća brejkom za 4:4 a zatim oduzima Fereru servis i dolazi do trijumfa u prvom setu. Prvi reket sveta odlično je otvorio drugi set ranim brejkom koji je bez problema uspevao da sačuva sve do desetog gema kada je i imao priliku da na svoj servis dođe do pobede. Međitim, agresivni Ferer uspeva da vrati brejk i uvede meč u neizvesnu završnicu. Đoković je u narednom gemu demonstrirao zašto je najbolji na svetu. Prvo ponovo oduzima Špancu servis a potom u narednom gemu privodi meč kraju za novo polufinale turnira u Majamiju. Ovo je bio njihov 19. međusobni duel a Novak sada vodi sa 14-5 u pobedama, pošto je sotvario osmu uzastopnu pobedu. Protivnik Đokovića biće Amerikanac DŽon Izner koji je predhodno savladao Keija Nišikorija. To će biti repriza prošlonedeljnog duela u kom je Novak ubedljivo slavio u dva seta. Novak je sa tribina imao i veliku podršku prijatelja. Uz Borisa Bekera i članove ekipe našeg tenisera su bodrili i Janko Tipsarević i Nenad Zimonjić. Na Floridi Novak Đoković brani titulu koju je do sada osvajao četiri puta - 2007, 2011, 2012. i 2014. godine. Ovako je protekao meč u Majamiju: 03.08 - Kraj meča 7:5, 7:5. Novak Đoković je u polufinalu turnira čeka domaći teniser, DŽon Izner! 03.01 - Još jednom naš teniser demontrira zašto je prvi na svetu! Nakon izgubljenog servisa Đoković ponovo oduzima servis Fereru i još jednom će imati priliku da na svoj servis dođe do pobede i plasmana u polufinale - 6:5. 02.57 - Novak propušta veliku šansu. Imao je svoj servis za pobedu ali Španac uspeva da uzvrati brejkom i izjednači rezultat na 5:5. 02.24 - Prvi do brejka u drugom setu dolazi naš teniser. Đoković u trećem gemu koristi drugu gem loptu i vodi sa 2:1. 02.11 - Kraj prvog seta koji je naš teniser dobio rezultatom 7:5 za 59 minuta igre. Sve bolja igra Novaka dok Ferer počinje da pravi sve više grešaka. 02.06 - Đoković u možda i odlučujućem gemu za ishod celog meča pravi novi brejk i ima veliku šansu da na svoj servis dođe do trijumfa u prvom setu - 6:5. 01.50 - Sjajan tenis u Majamiju. Đoković u maratonskom sedmom gemu koji je trajao 11 minuta uspreva da vrati Fereru brejk i smanji rezultat na 4:3. 01.19 - Loš početak za Novaka, Ferer oduzima našem teniseru prvi servis za vođstvo od 2:0 u prvom setu. 01.12 - Počeo je meč na Krandon Parku. Španac prvi na servisu. 01.02 - Prvi reket sveta Novak Đoković i David Ferer se zagrevaju na terenu. Meč za polufinale turnira u Majamiju uskoro bi trebao da počne.