Zimonjić i Matkovski poraženi

MADRID - Srpski teniser Nenad Zimonjić i Poljak Marćin Matkovski nisu uspeli da osvoje masters turnir u Madridu u konkurenciji dublova, pošto su danas u finalu izgubili od indijsko-rumunske kombinacije Rohan Bopana/Florin Megea sa 6:2, 6:7 (5:7), 11:9.
Nenad Zimonjić (Foto: JuTjub printskrin)

Zimonjić i Matkovski su posle izgubljenog prvog seta izjednačili u taj-brejku, ali su u odlučujućem setu dozvolili protivnicima da povedu sa 6:0. Delovalo je da će Bopana i Megea lako privesti meč kraju, međutim usledio je preokret u režiji srpskog i poljskog tenisera, koji su izjednačili rezultat na 7:7, pri vođstvo od 9:8 imali i meč loptu. Ipak, posle dosta drame i skoro sat i po vremena velike borbe Bopana i Megea su došli do trijumfa.
  Zimonjić nije uspeo da odbrani titulu osvojenu prošle godine sa Kanađinom Danijelom Nestorom i dođe do 54. trofeja u karijere, a prvog ove sezone. Turnir u Madridu igran je za ukupan nagradni fond od 5,11 miliona evra. Izvor: Tanjug