Novak u tri seta do osmine finala u Rimu

RIM - Najbolji teniser sveta Novak Đoković uspešno je započeo nastup na ATP Masters turniru u Rimu gde brani titulu.
Novak je imao vremena i za par "selfija" sa fanovima (Foto: internazionalibnlditalia.com)

Đoković je u drugom kolu savladao Španca Nikolasa Almagra sa 2:1, po setovima 6:1, 6:7(5), 6:3, nakon dva sata i jednog minuta igre. Novak je tako dobio i četvrti međusobni duel u karijeri sa Almagrom. Srpski teniser je lako dobio prvi set, međutim Španac je u drugom zaigrao bolje pa je set odlučen u taj brejku. Đoković je u 13. gemu imao 5:2, zatim servirao za meč pri rezultatu 5:5, ali je Almagro vezao dva poena sa 7:5 u drugom setu. Prvi reket sveta, u neizvesnom trećem setu pravi brejk pri vođstvu 4:3 i svojim servisom lako privodi meč kraju. Naredni Novakov protivnik biće pobednik duela između Brazilca Tomaša Belučija i Roberta Bautista-Aguta iz Španije. Beluči je na startu salvladao Dijega Švarcmana nakon što mu je Argentinac predao meč pri vođstvu 6:4, 4:3 za brazilskog tenisera, dok je Bautista-Agut bio bolji od Marsela Granoljersa iz Španije sa 6:1, 6:3.