Čukarički osvojio KUP Srbije (VIDEO)

U finalu našeg najmasovnijeg fudbalskog takmičenja ekipa sa Banovog brda osvojila prvi trofej u istoriji kluba: Čukarički – Partizan 1:0 (1:0), pobedonosni gol delo Slavoljuba Srnića u 39. minutu. – Slaba igra „crno-belih“, na stadionu „Rajko Mitić“ svega 12.000 gledalaca.
Pobednički gol Čukaričkog (Foto: Jutjub)

Na gospodstven način su započeli i završili najuspešniju sezonu od kada se takmiče. Čukarički je zasluženo trijumfovao u našem najmasovnijem fudbalskom takmičenju potvrdivši da u ovom trenutku spada u red naših najboljih timova. NJihova pobeda u finalu nad novim prvakom nijednog momenta nije dolazila u pitanje. Trener Vladan Milojević je na znalački način vodio svoj tim ka novom uspehu potvrdivši da i „mali“ timovi imaju šansu. Partizan je ovim porazom pokvario sliku, jer, objektivno očekivalo se više od tima koji će nas ove godine predstavljati u kvalifikacijama za Ligu šampiona. Sigurno je da nove gazde sa Banovog brda zadovoljno trljaju ruke i da bi možda ovaj model privatizacije mogli da primene i ostali klubovi u Srbije. Opredeljenje Čukaričana u početnoj fazi igre je bilo da po svaku cenu iznenade protivnika, dok je sa druge strane novi šampion ušao nekako bojažljivo, odnosno rezervisanije od onog što se očekivalo. Već na početku kapiten Matić je dobro uzdrmao golmana Živkovića. Finalisti su znali da je ulog ogroman pa su svim snagama krenuli u finale. Milinkovićeva zamisao je bila od početka jasna, taktički identična kao u derbiju, da sa brzonogim Grbićem ozbiljnije ugrozi gol protivnika, dok je mladi Šaponjić ostao na klupi. Sa druge strane, tim sa Banovog brda je izašao sa najjačim timom sa ozbiljnom namerom da u igru uskoči ukoliko za to bude potrebno iskusni Nenad Mirosavljević. Stojiljković je u 16. minutu najpre prevario Branka Ilića, a onda iz okreta uputio snažan i precizan šut, ali je lopta na sreću „crno-belih“ pogodila stativu. Videvši da ih očekuje ozbiljan, možda i najteži posao ove sezone, „crno-beli“ su pokušali da smire igru, uspostave kakvu-takvu ravnotežu na terenu i što je moguće što dalje oteraju protivnika od svog gola. Partizan je stilom igre „dominacija posedom“ u formaciji 1-4-2-3-1 pokušao da težište igre prebaci na polovinu protivnika dok se sa druge strane čekao odgovor Čukaričana koji su brzim kontranapadima pokušavali ozbiljnije da ugroze Živkovićevu mrežu. Upornost Čukaričkog se ipak u finišu prvog poluvremena isplatila. Stojiljković, Matić, Bojić i pre svih Slavoljub Srnić su grozničavo napadali ka golu Partizana da bi im se u 39. minutu takva igra isplatila. Najpre je snažni i robusni centarfor superligaša sa Banovog brda Nikola Stojiljković iskoristio kiks u odbrani „crno-belih“, veliku grešku štopera Branka Ilića, a onda iz tako kardinalne greške ukazala se šansa Slavoljubu Srniću koji sa 15-ak metara uzima loptu i onda odlučno kreće ka golu protivnika i kada je izašao sam pred Živkovića bio je dovoljno priseban da je pošalje u ugao gde Živko Živković nije imao nikakvu šansu da spreči vođstvo Čukaričkog. U drugo poglavlje utakmice Partizan je ušao znatno odlučnije. Od samog starta bila je jasna namera novog prvaka da što pre stigne do izjednačenja, dok je opredeljenje protivnika bilo da najpre sačuva svoju mrežu, a u napadu šta bude. Glavno pitanje koje je mučilo „crno-bele“ bilo je kako i na koji način probiti zgusnutu odbranu Čukaričkog? Da li kroz sredinu terena gde je očigledno bilo najteže ili po bokovima. Ali kako je vreme odmicalo trener Milinković je morao da da brz odgovor i pronađe najbolje rešenje. Ulazak Kojića umesto kapitena Ilića značio je da trener Milinković u poslednjih pola časa igre sve karte baca na napad. Ali visoki i snažni štoperi Čukaričkog, pre svih iskusni Rendulić, znalački su čuvali svoju odbranu. Izmene i novi igrači kojima je Milinković u drugom poluvremenu dao šansu nisu donele rezultatski boljitak „crno-belima“ čiji su igrači nakon osvojene titule očigledno mislima već uveliko bili na odmoru. A možda je i trener napravio pogrešne izmene... Atraktivan potez Stefana Babovića da „makazicama“ savlada Stevanovića bio je zapravo poslednji pokušaj „crno-belih“ da golom stignu do produžetaka. Stadion: Rajko Mitić. Gledalaca: oko 12.000. Sudija: Vlado Glođović (Vrbas). Strelac: S. Srnić u 39. minutu (1:0). Žuti karton: Brežančić, Ostojić, Stevanović, Matić (Čukarički), Balažic, Ninković, Drinčić (Partizan). Crveni karton: Slavoljub Srnić. Čukarički: Stevanović 7, D. Srnić 7, Stojiljković 7, Matić 7 (od 83. Pavlović -), S. Srnić 7,5 (od 90. Mandić -), Regan 6 (od 63. Todorović 6), Stojković 7,5, Ostojić 6,5, Bojić 7, Brežančić 7, Rendulić 7. Trener: Milojević. Partizan: Ž. Živković 6,5, Bandalovski 6,5, Volkov 6 (od 66. Vulićević -), Balažic 6, B. Ilić 6, Drinčić 6, Babović 6, Brašanac 6, A. Živković 6, Grbić 6 (od 70. Ninković 6), S. Ilić 6 (od 58. Kojić 6). Trener: Milinković. Igrač utakmice: Slavoljub Srnić (Čukarički)
Izvor: Politika