BEOGRAD - Verujem da ću pobediti bolest i vratiti se u politiku, ali za svaki slučaj ću ipak napisati novi testament, rekao je Vojislav Šešelj.
Lider SRS-a Vojislav Šešelj, koji danima ne ustaje iz bolničke postelje, piše novi testament! Iako se nada da će pobediti tešku bolest i uskoro se vratiti u politiku, šef radikala kaže da će, za svaki slučaj, uskoro promeniti "poslednju volju", koju je sročio 2006. u Haškom tribunalu. "Instrukcije koje sam ostavio članovima SRS-a i porodici pre devet godina više neće važiti. Ne znam još šta ću sve promeniti, ali budite sigurni da hoću", poručuje Šešelj, koji je juče drugi put zaredom propustio stranačku konferenciju za novinare. Prema Šešeljevim rečima, u novom testamentu će detaljno opisati šta i kako njegovi saradnici treba da rade u slučaju njegove smrti. Ipak, naglašava da je to "samo za svaki slučaj": "Znate, ne planiram ja skoro da odapnem, verujem da ću pobediti bolest i da ću se vratiti u politiku. Ipak, za svaki slučaj, uskoro ću početi da pišem, da ne bude da me je smrt zatekla nespremnog". Šešelj, koji je skoro već dve nedelje prikovan za bolesničku postelju, propustio je konferenciju za novinare, ali tvrdi da se oseća nešto bolje: "Primam infuziju. Bogu hvala, bolje mi je...", kaže. Lider radikala je, podsetimo, 2006, dok je štrajkovao glađu u Hagu, bio napisao politički i lični testament. U ličnom testamentu je naveo da biblioteku ostavlja sinu koji je najviše zainteresovan za društvene nauke, izrazio je želju da bude sahranjen u porodičnoj grobnici u Batajnici, i to uz opelo lokalnih sveštenika i, eventualno, vladike mileševskog Filareta. Takođe, tražio je da mu se na sahrani odsviraju dve pesme: "Niz polje idu, babo, sejmeni" i "Ima jedan kućerak u Sremu". U političkom testamentu iz 2006. od partije je tražio da više sarađuje s Rusijom, da se jasnije i jače protivi EU i NATO i da nikad ne sklopi pakt sa Tadićem, Koštunicom i "sličnim srpskim izdajnicima". U vrhu SRS-a juče uglavnom nisu hteli da komentarišu najavu novog Šešeljevog testamenta. Funkcioner Zoran Krasić kaže da ne veruje da je Šešelj sada u dramatičnoj životnoj situaciji kao što je bio 2006. "Voja je pre devet godina štrajkovao glađu u Ševeningenu. Gladovao je punih 28 dana, bilo je kritično. Sad ni izdaleka nije tako alarmantno. On jeste na lečenju, ali je situacija daleko mirnija i ja sam siguran da će se on ubrzo vratiti svojim obavezama", zaključuje Krasić.
Šešeljev testament iz 2006. godine
- radikali da nikad ne odustanu od čvrste nacionalne politike "velike Srbije"
- oštro suprotstavljanje ulasku u NATO i EU, jer su tamo srpski neprijatelji
- upornost u rusofilstvu i zalaganju za što veću integraciju Srbije sa Rusijom
- nikad u koaliciju sa Tadićem, Koštunicom i sličnim srpskim izdajnicima
- nema prihvatanja nezavisnog Kosova; ako nam se otme, prekinuti diplomatske odnose sa Zapadom
- uporna borba za oslobođenje RS i RSK i za ujedinjenje svih srpskih zemalja
- biblioteku ostavlja sinu najviše zainteresovanom za društvene nauke
- traži da bude sahranjen u porodičnoj grobnici u Batajnici uz opelo lokalnih sveštenika i, eventualno, vladike mileševskog Filareta
- da mu na poslednjem ispraćaju odsviraju "Niz polje idu, babo, sejmeni" i "Ima jedan kućerak u Sremu"
Pročitajte još:
Izvor: Informer