KRUNA NEVEROVATNE SEZONE: Barselona peti put prvak Evrope! (VIDEO)

BERLIN - Fudbaleri Barselone osvojili su titulu prvaka Evrope pobedom nad Juventusom 3:1 (1:0) u finalu Lige šampiona u Berlinu!
Vladar evropskog fudbala: Leo Mesi (Foto: JuTjub printskrin)

Katalonci su osvojili prvu titulu od 2011. godine, a ukupno petu u istoriji kluba sa Nou Kampa. Sezonu su okončali triplom krunom. Barsa je povela već u četvrtom minutu golom Ivana Rakitića posle sjajne timske akcije, da bi Juve izjednačio odbitkom Alvara Morate. Ipak, 22 minuta pre kraja na isti način Luis Suares vraća vođstvo Kataloncima, a u sedmom minutu nadoknade vremena, Nejmar je zapečatio meč. Barsa je odigrala sjajno prvo poluvreme u Berlinu, već iz prve akcije je stigla do vođstva, kada je nakon fantastične kombinacije Mesija, Albe, Nejmara i Inijeste, vezista Rakitić sa peterca savladao Bufona. Neposredno potom Španci su možda oštećeni za penal, nakon što je Nejmar napucao loptom u ruku jednog igrača Juventusa u kaznenom prostoru, ali je sudija DŽunejt Čarik iz Turske ostao nem. Juventus je pokušao odmah da uzvrati, ali su šutevi Pogbe, Markizija i Tevesa završavali daleko od gola Ter Štegena. S druge strane, Barsa je brzim akcijama pravila dosta problema odbrani Juventusa, koga je većeg zaostatka spasao Bufon. Glavni problem "Stare dame" bila je nervozna igra Artura Vidala, koji je brzo dobio žuti karton, a onda još nekoliko puta bio na ivici isključenja. Čileanac se sa poluvremena vratio kao drugi igrač, što je odmah donelo osetljivu promenu na terenu. Iako je Barselona pokušala da ekspresno duplira vođstvo, Juventus je preuzeo kontrolu nad igrom, te u desetom minutu nastavka stiže do izjednačenja. Italijani su poput rivala odigrali sjajnu timsku akciju, Markizio je kombinovao sa Lihtštajnerom po desnoj strani, on ulazi u kazneno prostor gde u sredini pronalazi Tevesa, njegov šut iz okreta brani Bufon, ali se lopta odboja do Morate koji pogađa za 1:1. Samo nekoliko minuta kasnije Teves je udarcem sa ivice kaznenom umalo postigao novi pogodak, a potom Čakir ne svira penal ni Juventusu, iako je bilo kontakta između Albe i Pogbe ispred Ter Štegena. Već u sledećem napadu, dok su se Italijani bunili kod sudije, Barselona je vratila prednost. Mesi je sjajno probio odbranu Juventusa, ali Bufon opet spasava svoj gol. Ipak, lopta se odboja do Suaresa koji trese mrežu. Usledio je žestok pritisak Barse u nastavku, oba trenera osvežavaju vezni red i napad, ali Juventus ne uspeva da opet pronađe balans na sredini terena. Katalonci rutinski privode meč kraju, te u 97. minutu posle brze kontre Nejmar stavlja tačku na ovu sezonu u LŠ. Pogledajte i sami najzanimljivije trenutke meča: