DOBAR POČETAK: Partizan minimalnom pobedom započeo put ka Evroligi (VIDEO)

BEOGRAD - Crno-beli slomili otpor Gruzijaca tek u 83. minutu prelepim golom iskusnog veziste i na revanš u Gori nose kapital.
Slavlje igrača Partizana nakon postignutog gola (Foto: JuTjub)

Fudbaleri Partizana pobedili su Dilu Gori 1:0 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Jedini gol postigao je Stefan Babović iz slobodnog udarca u 83. minutu. Revanš je na programu sledećeg utorka, 21. jula. U međuvremenu, u petak, biće obavljen žreb za treće kolo, pa će Partizan i Dila Gori saznati ime potencijalnog rivala i pre nego što odluče ko će dalje. Crno-beli su svih 90 minuta imali kontrolu na terenu, međutim, ne može se reći da su stvorili dosta šansi niti da su igrali lepršavo. Gruzijski prvak je došao u Beograd sa namerom da sačuva svoju mrežu i dugo je uspevao u toj nameri. A onda, u 83. minutu, Falavandišvili je napravio prekršaj nad Živkovićem, zbog kojeg je dobio drugi žuti karton. Iako su navijači sa tribina tražili da upravo Živković izvede slobodan udarac, izveo ga je Babović. Učinio je to majstorski. Doneo je Partizanu minimalnu prednost, ali ujedno i značajan kapital za revanš. Trener Partizana Zoran Milinković je izveo očekivani sastav, sa trojicom debitanata, Jevtovićem, Abubakarom i Božinovim, međutim, tokom drugog poluvremena je dvojicu stranaca novajlija zamenio, kao i Ninkovića, i uveo Živkovića, Ilića i Šaponjića. Međutim, bez dileme najbolji igrač Partizana večeras bio je Darko Brašanac, koji je više puta mogao da se upiše u strelce, ali nije imao sreće.