PLJUŠTALI GOLOVI: Srpski šampion napunio mrežu Steaue za korak do Lige Šampiona! (VIDEO)

BEOGRAD - Fudbaleri Partizana plasirali su se u plej-of Lige šampiona.
Jevtović za 2:2 (Foto: JuTjub printskrin)

"Crno-beli" su nakon remija (1:1) u Bukureštu, savladali Steauu na svom terenu rezultatom 4:2 i stigli na korak do plasmana u grupnu fazu elitnog kluspkog takmičenja. Meč na ispunjenom stadionu u Humskoj počeo je minutom ćutanja posvećenom žrtvama "Oluje" čija je danas 20. godišnjica. Tim Zorana Milinkovića poveo je golom Babovića u osmom minutu, da bi svega tri minuta kasnije Muniru volejom izjednačio rezultat na 1:1. U 33. minutu Hamrun odlično reguje na povratnu loptu i sa ivice šesnaesterca dovodi goste u vođstvo 2:1, što je bio rezultat prvog poluvremena. U nastavku susreta Steaua ostaje sa igračem manje nakon isključenja Varele, koji je u kaznenom prostoru faulirao Brašanca. Kazneni udarac za Partizan izveo je Božinov, ali je pogodio stativu. Šampion Srbije u nastavku koristi igrača više. Jevtović je izjednačio na 2:2 u 60. minutu, Živković je povisio na 3:2 u 69, da bi prolaz "crno-belih" overio Trujić u sudijskoj nadoknadi. Žreb za narednu rundu takmičenja je u petak.