U istraživanju je učestvovalo 41.600 čitalaca i pokazalo je sledeće brojke: 84% (34.900) ukrajinskih ispitanika žele da vide Vladimira Putina kao predsednika Ukrajine, piše “Zavtra.ru”.
Na drugom mestu, sa 5% (2.000) je bio belosruski predsednik Aleksandar Lukašenko.
Treće mesto, sa 2% (820) je zauzeo Si Điping, a četvrti, takođe sa 2% (708) je bio lider Liberalno demokratske partije Rusije Vladimir Žirinovski.
Sadašnji predsednik Ukrajine, Petro Porošenko, je zauzeo 5. mesto sa samo 1% (538 glasova).
Niže na listi su nemačka kancelarka Angela Merkel (1%, 430 glasova), predsednica francuskog Nacionalnog fronta Marin le Pen (1%, 426 glasova), predsednik Kazahstana Nursultan Nazarbajev (1%, 318 glasova), i američki predsednik Barak Obama (1%, 244 glasova).
Naime, bivši gruzijski predsednik i doskorašnji šef Odesa regiona, Mihail Sakašvili, nije bio uključen u listu.
Prema rečima doktora ekonomskih nauka i direktora Instituta za probleme globalizacije, Mihaila Deljagina, rezultati nisu reprezentativni. Stručnjak kaže: “Bez sumnje, brojke su nereprezentativne: nisu samo Ukrajinci mogli da učestvuju u glasanju, a publika ovog sajta govori ruski – nema ukrajinske verzije. Istovremeno, malo je verovatno, na primer, da su ruski čitaoci ovog ukrajinskog sajta pristalice Putina. Oni su najverovatnije ljubitelji Bandere.“
“S druge strane, glavni deo Ukrajine (uključujući i Banderiste) govori ruski, ne ukrajinski. Ovo je otrkiveno od strane Ginisa, koji je sproveo anketu o kvalitetu povrća i omogućio ispitanicima da izaberu između ankete na ukrajinskom ili ruskom. 77% je izabralo ruski.
Od tada je ovaj udeo opao, ali je jasno da ih ima više od polovine, čak i uzimajući u obzir odlazak Krima, DNR i LNR, kao i činjenicu da je većina obrazovanih i kulturnih, na primer, Ukrajinci koji govore ruski, su pobegli u svaki ugao, uglavnom Rusije, od ove “pobedničke demokratije“ i Evropskih nacista, naravno,“ istakao je Deljagin.
“Ipak, moguće je da ove ukupne brojke odražavaju realno raspoloženje onih Ukrajinaca nad kojima su se iživljavali potpuno nebitni lopovi i ubice koji su im nametnuti kao lideri od strane Zapada.
Iz istig pobuda, najugledniji politički lider u Rusiji je Staljin. Poštovanje za Putina se čak ponekad javlja i među rusofobima,“ nastavio je Deljagin.
Ekonomista je zaključio: “Naravno, to ne znači da su destruktivne liberalne društveno-ekonomske politike koje se sprovode u Rusiji od strane Medvedeva ispravne. Međutim, u odnosu na pozadinu ničijih lidera modernog Zapada i njihovih satelita, Putin je zaista simbol razuma i nade u bolju budućnost za celo čovečanstvo.
Izvor: webtribune.rs