PREOKRETOM DO POBEDE: Crvena zvezda dobila 150. večiti derbi! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde su kao gosti u Humskoj pobedili Partizan u 150. večitom derbiju" - 2:1 (2:1).
150. večiti derbi (Foto: crvenazvezdafk,com)

Sva tri gola postigli su stranci, i to u periodu od samo 15 minuta. Crno-beli su poveli preko defanzivca iz Obale Slonovače Sedrika Gogue u 18. minutu, izjednačio je Argentinac Luis Ibanjez u 25, a u 33. minutu konačan rezultat postavio je Portugalac Ugo Vieira, koji je jesenas bio dvostruki strelac u derbiju. Zvezda posle 24. kola Superlige ima 68 bodova, odnosno 27 više od drugoplasiranog Borca, 30 više od Čukaričkog i niškog Radničkog, 31 od Vojvodine i čak 32 od šestoplasiranog Partizana! Crveno-beli su do trijumfa došli iako su poslednjih 20-ak minuta igrali bez isključenog kapitena Aleksandra Lukovića, koji je u 7‌1. minutu dobio drugi žuti karton zbog prekršaja nad Brašancem. "Večiti rivali" su, kako su i najavili, u meč ušli spuštenih gardova. Priuštili su zanimljivu i uzbudljivu predstavu, a lider Superlige je dokazao da je u ovom trenutku bolji. Doduše, crno-beli su imali mnogo zamerki na račun suđenja Vlada Glođovića iz Vrbasa, jer smatraju da je arbitar iz Vrbasa propustio da im dosudi penal u prvom poluvremenu, a onda je na početku drugog poništio gol Nemanje Mihajlovića zbog ofsajda. Glođović je drugo poluvreme produžio devet minuta. Utakmica je tri puta prekidana zbog bakljade Grobara, od čega dva puta tokom drugih 45 minuta. www.youtube.com/watch

Sastavi:

Partizan: Šaranov - Bandalovski, Jovanović (od 81. Lukić), Gogua, Bogosavac - Brašanac, Everton Luiz, Saša Ilić (od 62. Kosović) - Stevanović, Mihajlović, Božinov (od 53. Vlahović). Crvena zvezda: Kahriman - Petković, Pavićević, Luković, Ibanjez - Donald, Le Talek, Grujić - Katai (od 77. Plavšić), Srnić (od 90+2. Ristić) - Vieira (od 90+4. Gavrić). www.youtube.com/watch