Pored prestiža koji sam brend donosi, ono zbog čega su akcije Ferarija jako zanimljive jesu kupci ovih automobila. Na bogate pojedince koji kupuju ove automobile, ekonomske krize retko utiču, kao što je to slučaj sa srednjom klasom.
Prodaja se obavlja po principu narudžbina nekoliko meseci unapred i uglavnom je vrlo stabilna. Ferari kao kompanija ima veoma dobre izglede rasta, nezavisno od toga da li je globalna ekonomija u dobrom ili lošem stanju. Ono što takođe ide u korist Ferariju je ekskluzivnost. Ako se uzme u obzir koliko vozila proizvodi godišnje, ovaj proizvođač luksuznih automobila ima neverovatnu snagu po pitanju cena. Do 2018. godine ova kompanija planira da na tržište godišnje izbacuje po jedan novi model. Takođe prema planovima do 2018. godine proizvodnja će ostati ispod 7,000 vozila godišnje, da bi nakon toga, ukoliko bude uslova, porasla na 10,000. Wall Street predviđa da bi do 2018. godine zarada po akciji na godišnjem nivou trebala da dostigne $2. U 2015. godini Ferari je skoro 73% ukupnih prihoda zaradio na prodaji rezervnih delova i sportskih automobila. Poređenja radi, ovaj procenat je u 2014. godini iznosio 70%. Međutim, Ferari se ipak suočava sa nekoliko rizika. Ukoliko trkački tim Formule 1 počne da zaostaje za konkurentskim timovima to bi moglo u mnogome da naškodi brendu Ferarija, što bi se verovatno negativno odrazilo na broj budućih narudžbina. Kako za sada stvari stoje, izgleda da kompanija dobro radi svoj posao primenom strategije male proizvodnje. Ukoliko tražnja nastavi da raste, Ferari bi mogao da poveća cene svojih automobila i time poveća profitabilnost, što je san svake kompanije.
‘Trenutno cena akcija se kreće oko $41 po akciji i prema Financial Times-u, do kraja ove godine bi mogla da dostigne $56’, navode iz Fortrade-a.
FXLider ima saradnju sa Fortrade Limited – kompanijom autorizovanom i regulisanom u UK od strane FCA (Financial Conduct Authority) pod licencom broj 609970.