ZVEZDA IZGUBILA DOBIJENO: Evertonova bomba i Kahrimanova katastrofalna greška rešile derbi (VIDEO)

Crveno-beli su poveli u 85. minutu izvanrednim udarcem Sikimića, a u 94. minutu Everton je doneo bod Partizanu posle velikog kiksa golmana Zvezde Damira Kahrimana.

Crvena zvezda - Partizan 1:1

Bio to je treći međusobni duel dva najveća srpska kluba ove sezone, a Zvezda je dobila oba prethodna – 3:1 i 2:1. Tokom najvećeg dela meča gledali smo loš fudbal u sporom tempu. U prvih dvadesetak minuta Zvezda je visokim presingom uspela da uzme inicijativu, ali stvorila je samo nekoliko poluprilika.  Potom se Partizan oslobodio, ali do kraja poluvremena nismo videli pravu šansu ni na jednoj strani.  Zvezda je u prvih pet minuta nastavka pripretila, ali prvu veliku priliku stvorio je Partizan u 59. minutu – lukavo izveden prekid, ali je Ilić dva puta zaustavljen – prvo ga je izblokirao Le Talek, potom i golman Kahriman. Usledio je i udarac Brašanca, ali je Kahriman ponovo bio na pravom mestu. Posle novog mirnijeg intervala, Zvezda je u poslednjih petnaest minuta delovala svežije, Katai je propustio stopostotnu šansu, ali u 85. minutu domaći su ipak poveli – Cvetkovićev centaršut je uz odbitak završio u kaznenom prostoru, Le Talek je dobio duel sa Goguom, a sa desetak metara Sikimić je poslao bombu u gornji desni ugao gola Šaranova.  Činilo se da će Zvezda ponovo pobediti, ali u 94. minutu Partizan ipak stiže do izjednačenja. Posle izbijene lopte Everton je šutirao sa oko 35 metara, lopta je išla pravo u Kahrimana, ali mu je prošla ’kroz ruke’ i završila u mreži. Zbog nekorektnog radovanja Everton je dobio drugi žuti karton, pa je i Partizan završio meč sa desetoricom.  Pre tog gola Rendulić je isključen zbog prekršaja (drugi žuti karton), a i Everton je posle slavlja zbog gola dobio drugi žuti karton.  U prvim mečevima uvodnog kola plej-ofa ubedljive pobede ostvarili su Čukarički i Vojvodina.  Plej-of Superliga, prvo kolo:
  • Vojvodina – Radnički Niš 4:0
  • Voždovac – Radnik Surdulica 1:2
  • Crvena zvezda – Partizan 1:1
  • Čukarički – Borac 3:1