Rim: Ana po starom, povela pa izgubila

Ana Ivanović završila je nastup na WTA turniru u Rimu u drugom kolu.

Bolja od srpske teniserke bila je Amerikanka Kristina Mekhejl posle preokreta sa 6:7(3), 6:5, 6:1.
Mekhejlova, 56. teniserka na ATP listi, dobila je Ivanovićevu nakon četiri uzastopna poraza u dosadašnjim susretima.
Ivanovićeva je tako nastavila seriju naizmeničnih pobeda i poraza koja traje već 11 mečeva, od sredine februara.
Drugi put u poslednja tri meča izgubila je nakon osvojenog prvog seta, tako ju je u Madridu takođe u drugom kolu zaustavila druga Amerikanka Luiza Čiroko.
Već prvi set je pokazao da će Ivanovićeva teško slaviti, samo što bi napravila brejk odmah je gubila svoj servis, i tako tri puta, ali je u taj-brejku uspela da slomi protivnicu.
U istom ritmu odigrala je i drugi set, ali je ovaj put Amerikanka kontrolisala ritam te četvrtim brejkom u deset gemova izjednačila na 1-1.
Naša teniserka kao da se predala tada, nije uspela ni da zapreti Mekhejlovoj u odlučujućem setu, koji je Amerikanka rešila sa dva brejka u prva četiri gema.
Mekhejl će u osmini finala igrati sa prvom favoritkinjom turnira Serenom Vilijams. Izvor:B92