"Već imamo takve sporazume sa nekoliko zemalja, i oni funkcionišu dosta uspešno", rekao je Gruško ruskim novinarima, preneo je TASS.
On je istakao da je, međutim, problem što se vojna aktivnost NATO približila ruskim granicama, a ne letenje ruskog aviona-presetača.
Pitanje u vezi sa preletanjem ruske letilice u blizini američkog ratnog broda "Donald Kuk", smatra on, ne treba da bude formulisano kao "ko je leteo", već šta je "Donald Kuk" s integrisanim mornaričkim sistemom naoruzanja Aegis i krstarećim raketama dugog dometa Tomahavk radio na 70 kilomatara od glavne ruske mornaričke baze.
Zemlje članice NATO,ukazao je, odgovorne su za isporuku dodatnih snaga u regionima, koji su, kako smatra, bili najstabilniji i najsigurniji u pogledu klasičnih vojnih pretnji.
Gruško je istakao da je prva vazdušna misija za nadgledanje NATO izvršena u baltičkim zemljama 2005. godine "bez ikakvog razloga" što, kako je naveo, "ne može da nas ne dovede do preduzimanja dodatnih bezbednosnih mera".
On je istakao da samo nekoliko minuta leta deli vazdušnu vojnu bazu Amari u Estoniji od ruskog Sankt Peterburga. Izvor: Tanjug