SRPSKI DERBI NA ROLAN GAROSU: Troicki u 3. kolu, Lajović mu predao meč posle 2 sata borbe

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se danas u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu pošto mu je zemljak Dušan Lajović predao meč zbog povrede.

Viktor Troicki (Foto: mercedescup.de)

Lajović je predao meč posle dva sata i pet minuta igre, pri rezultatu 6:7, 6:3, 6:0 za Troickog.
Teniseri su u prvom setu napravili po dva brejka, a 81. na svetu Lajović dobio je set u taj-brejku sa 7:4.
Troicki je u četvrtom gemu drugog seta napravio brejk, poveo sa 3:1 i ta prednost mu je bila dovoljna da izjednači na 1:1, dok je treći set dobio bez izgubljenog gema.
Troicki, 24. teniser sveta, će u trećem kolu igrati protiv pobednika duela 16. nosioca Francuza Žila Simona i Argentinca Gvida Pelje. Izvor:Kurir