ZA FINALE MADRIDA: Novak savladao upornog Nišikorija (VIDEO)

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Mastersa u Madridu pobedom nad Keijem Nišikorijem u dva seta.

Đoković u finalu Madrida(Foto:Jutjub)

Đoković nije blistao u subotu uveče, ali je uspeo da bez većih problema slavi rezultatom 6:3, 7:6 (7-4)
Novak je nakon kiksa u Monte Karlu ponovo pokazao da je poraz od Jirija Veselog bio loš dan i posao završio za nešto manje od dva sata igre.
Prvi reket sveta je ostvario osmi trijumf u desetom duelu sa Japancem, iako je bio poprilično nervozan tokom čitavog toka susreta. Nisu mu odgovarali uslovi, previše šljake mu se lepilo za đonove i loptice nisu letele na očekivan način zbog visoke vlažnosti.
Na trenutke je pokazivao trenutke briljantnosti, slično kao njegov protivnik, ali je meč mogao da ode u potpuno suprotnom pravcu kada je propustio četiri meč lopte pri rezultatu 5:4 u drugom setu. Činilo se da mu taj deo igre klizi iz ruku, ali je još jednom pokazao koliko je mentalno jak, pa će u borbi za drugi trofej u Madridu igrati sa Endijem Marijem. Britanac je u dva seta savladao Rafaela Nadala i imaće priliku da brani titulu osvojenu prošle godine.
To će biti 32. međusobni susret, Đoković vodi 22-9 u pobedama, a taj duel na programu je od 18.30
Inače, najbolji igrač današnjice vratio se u prestonicu Španije posle dve godine pauze, kada je poražen od Grigora Dimitrova u drugom kolu. Izvor:B92