HLADAN TUŠ ZA ENGLEZE: Rusija došla do remija u 92. minutu!

Veliki šok doživeli su Englezi na startu EURO2016! U prvom kolu grupe B, imali su pobedu i tri boda u džepu u 92. minutu, ali su onda primili gol od Rusije za 1:1.

Maestralno je tokom celog meča branio Akinfejev, onda je primio previše lako gol od Dajera iz slobodnog udarca u 73. minutu, ali će se zahvaljujući pogotku Berezuckog na samom kraju više pričati o podvigu inferiornije selekcije. Posle divljanja huligana na ulicama Marseja, konačno je sve bilo u fudbalskom maniru na samom stadionu, od svečanog intoniranja himni do fer igre Engleza i Rusa. Golman "zbornaje" Akinfejev veoma brzo je podigao samopouzdanje, dobro je zagrejao rukavice pri jakom šutu Lalane, uspevali su i defanzivci ispred njega da izdrže nalete Smolinga, Kejna i svestranog Runija, koji je često menjao pozicije i razigravao ekipu. Mnogo su problema Englezi pravili Rusima preko krilnih igrača, tako je i Lalana imao još jedan pokušaj u 24. minutu, nije se proslavio niskom dijagonalom, dok je sa druge strane odsečen bio Artem Dzjuba. Igra se uglavnom odvijala na sredini, bliže šesnaestercu Rusa, s tim da ni korneri nisu doneli prevagu, pri izvođenju Harija Kejna. Sve što je Rusija za 45 minuta pokazala bio je bled pokušaj Ignjaševiča glavom posle slobodnog udarca, ali je bila mnogo hrabrija u nastavku i dugo je bila ravnopravan rival. Malo je nedostajalo da dočeka autogol Engleza, Dajer je bio neoprezan i na muke je bacio Harta, a dugo nije bilo ni izmena ni kartona. Tek je Geri Kejhil u 62. minutu žutim opomenut zbog faula nad Dzjubom u kontri na sredini terena, Smolov je potom iz slobodnog udarca preplašio Engleze, koji su mogli da povedu u 71. minutu. Tada je Akinfejev odbranio strahovit udarac Runija i preusmerio loptu od prečke u polje, samo nije uspeo dva minuta kasnije da se pokaže u istom svetlu. Dajer je iz slobodnog udarca šutirao pravo u njegov ugao i iznenadio ga. Tek posle toga su počele da se ređaju izmene, Runije za dobru partiju nagrađen odmorom, ušao je Vilšer, selektor Rusa Slucki pokušao je da osveži tim Širokovim, Glušakovim i Mamajevim. Niko od njih nije doneo prevagu, Berezucki je u drugom minutu nadoknade bio najviši u skoku, u visokom luku prebacio je loptu preko šokiranog Harta za veliki bod Rusije. Izvor:Blic