PIKE OBRADOVAO ŠPANCE I ŠAKIRU: Furija minimalcem protiv Češke krenula u odbranu titule(VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Španije pobedila je u Tuluzu selekciju Češke 1:0 (0:0) u meču prvog kola grupe D na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Trenutak odluke(Foto:Jutjub)

Jedini strelac na utakmici bio je Pike u 87. minutu. Španija je od početka meča bila bolji rival, ali je tek u finišu stigla do trijumfa. Na golu Češke briljirao je Peter Čeh, koji je nekoliko puta odlično intervenisao i zaustavljao udarce Španaca, pre svih Morate, Nolita i Silve. Česi su u drugom poluvremenu imali nekoliko šansi, ali je De Hea uspeo da sačuva svoju mrežu. Španija brani evropsku titulu osvojenu pre četiri godine na EP u Ukrajini i Poljskoj. Hrvatska je juče u drugom meču prvog kola grupe D pobedila Tursku 1:0. U drugom kolu, koje je na programu 17. juna, sastaće se Španija - Turska i Češka - Hrvatska. Izvor:Kurir