DVA U NADOKNADI: Francuzima trebalo 90 minuta da 'načnu' Albaniju (VIDEO)

Reprezentacija Francuske pobedila je Albaniju 2:0 (0:0) u Marseju u utakmici 2. kola Grupe A na Evropskom prvenstvu.

Francuska - Albanija 2:0 (Foto: XinHua)

Domaćini su se na stadionu Velodrom dugo mučili da slome otpor žilavih Albanaca, sve do 90. minuta, kada je rezervista Antoan Grizman udarcem glavom posle centaršuta Adila Ramija najavio trijumf "trikolora". Goste je dokusurio Dmitri Paje pogotkom u 95. minutu. Grizman, kao ni Pol Pogba, nije bio starter u ovom meču, a u igru je ušao u drugom poluvremenu. Pajeu je ovo drugi gol na šampionatu, pošto je u prvom kolu presudio Rumunima, takođe u finišu. Tako je Francuska sa šest bodova iz dva meča obezbedila plasman u osminu finala, a u poslednjem kolu protiv Švajcarske potreban joj je bod da "overi" prvo mesto u grupi. Ranije danas Švajcarska i Rumunija su remizirale 1:1, pa tabela izgleda ovako:
1. Francuska  6
2. Švajcarska 4
3. Rumunija 1
4. Albanija 0
Ni Albanci nisu bez šansi da se domognu sledeće runde, jer teoretski mogu da budu među četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije, koje će proći u osminu finala. Naravno, da bi uopšte razmišljali o tome, moraju da savladaju Rumuniju u 3. kolu Grupe A. Prvo poluvreme večerašnje utakmice bilo je najgore u dosadašnjem delu turnira u Francuskoj. U nastavku su "trikolori" dodali gas, stvorili dosta šansi, ali doduše Albanci su mogli da ih šokiraju, međutim, pogodili su stativu. I tako su Albanci odolevali sve do 90. minuta, a onda su poklekli. Dva puta.
Izvor: Kurir