SLOVACI ZA SPAS: Pobedom protiv Rusije sačuvali šansu za drugi krug (VIDEO)

Fudbaleri Slovačke savladali su Rusiju rezultatom 2:1 u drugom kolu grupe B na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Slovačka-Rusija 2:1 (Foto: printskrin)

Slovaci su na stadionu Pjer Moroa u Lilu odigrali fantastično prvo poluvreme i golovima Vladimira Vajsa i Mareka Hamšika zadržala šanse da se plasira u sledeću rundu. Činilo se da je u prvih pola sata meča Rusija bolja ekipa, ali je posle kontranapada Slovačka povela i preuzela kontrolu nad utakmicom. Marek Hamšik je u 32. minutu fantastično proigrao Vladimira Vajsa na levom boku, koji se izvukao iz ofsajda, a ovaj izbacio Berezutskog i Smoljnikova i rutinski pogodio suprotni ugao. U finišu prvog poluvremena igrači Jana Kozaka rešili su pitanje pobednika, a za to se pobrinuo Hamšik fantastičnim pogotkom sa levog boka. Nakon šanse na startu drugog poluvremena Slovaci su pokušali da umrtve ritam sve do kraja meča, što je moglo skupo da ih košta u finišu. Prvo je Šatov odlično pronašao Glušakova koji je glavom smanjio na 2:1, a onda su Glušakov i Dzjuba imali odlične prilike za izjednačenje. Međutim, golova do kraja meča nije bilo i uspeli su da se izvuku i popnu na drugo mesto tabele sa 3 boda, koliko ima i Vels, ali uz utakmicu manje. Slede Engleska i Rusija sa po jednim bodom. U drugoj utakmici grupe B Engleska i Vels igraju u četvrtak od 15 časova.