Preokret Engleske, Vardi i Staridž srušili Vels!

Reprezentacija Engleske pobedila je Vels 2:1 posle preokreta u Lansu, u drugom meču drugog kola Grupe B Evropskog prvenstva.

Radost Engleza nakon pobedonosnog pogotka(Foto:Jutjub)

Englezi su prvi put u istoriji prekrenuli rezultat na nekom velikom takmičenju posle zaostatka na poluvremenu i stigli do četiri boda uoči poslednjeg kola grupne faze takmičenja.
Junaci 104. okršaja sa Velsom bili su rezervisti DŽejmi Vardi, koji je izjednačio rezultat u 56. i Danijel Staridž, koji je veliku doneo pobedu u 92. minutu utakmice.
Vels, koji je najveći deo meča proveo igrajući "bunker", neočekivano je poveo sjajnim golom Gareta Bejla iz slobodnog udarca u 43. minutu, uz pomoć slabo postavljenog DŽoa Harta.
U poslednjem kolu grupne faze Englez igraju protiv sjajne Slovačke, dok će Vels igrati meč na sve ili ništa sa Rusijom. Izvor:B92