Severna Irska za istoriju, otvorena borba za osminu finala! (VIDEO)

Reprezentacije Severne Irske savladala je selekciju Ukrajine u drugom kolu grupe C Evropskog prvensta – 2:0 (0:0).

Prvi gol u istoriji Severne Irske na kontinetalnom prvenstu postigao je defanzivac Garet Mekoli, posle sjajnog skoka i centaršuta Olivera Norvuda u 49. minutu, da bi konačan rezultat postavio rezervista Najal Mekgin u poslednjim trenucima meča, u 97. minutu. Ostrvljani su tako na svom debiju stigli i do prve pobede na Završnim šampionatima, ali ujedno i ostali u igri za plasman u narednu fazu, pošto sada imaju isti broj bodova kao i Nemačka i Poljska, uz meč više.  S druge strane, Ukrajinci su doživeli i drugi poraz i njihov eventualni prolaz u domenu je naučne fantastike.  Na stadionu Liona nismo gledali previše kvalitetnu utakmicu, a osim pogodaka videli smo svega nekoliko opasnih šuteva na obe strane, ali uglavnom sa distance. Sudija Pavel Kralovec bio je prinuđen u 57. minutu da prekine meč jer je došlo do nevremena praćenog gradom, ali su se igrači posle manje od pet minuta vratili na teren.