Greška srpskih sudija, Španci i bez toga ubedljivi

Fudbaleri Španije obezbedili su plasman u osminu finala Evropskog prvenstva drugom pobedom u grupi D, ovoga puta nad Turskom.

Alvaro Morata(Foto:Jutjub)

Španci su na ’Alijanc rivijeri’ u Nici dominirali od prvog do poslednjeg minuta i na kraju slavili rezultatom 3:0.
’Crvena furija’ je postala prva reprezentacija u Francuskoj koja je postigla tri pogotka i tako na najbolji način najavila borbu za odbranu titule. Pravdu na ovom susretu delila je sudijska ekipa iz Srbije na čelu sa Miloradom Mažićem koja je dobro odradila posao, osim detalja sa starta drugog poluvremena kada je priznat gol koji Španaca koji je trebalo da bude poništen.  U 48. minutu Alvaro Morata je krunisao sjajnu akciju Andresa Inijeste i Đordija Albe, ali je levi bek Barselone pre asistencije bio u ofsajdu.  Greška nije uticala na rezultat jer je do tog trenutka na semaforu je već stajalo 2:0. Izabranici Visentea del Boskea krunisali su inicijativu u 34. minutu, kada je napadač Juventusa odlično reagovao na asistenciju Nolita i glavom zatresao mrežu Babačana. Samo tri minuta kasnije asistent kod prvog postigao je drugi gol – Nolito je u padu pogodio donji levi ugao iskoristivši slabu reakciju Mehmeta Topala.  Trijumf je mogao da bude ubedljiviji da su u završnici koncentrisaniji bili Pike i Silva, ali će aktuelni šampioni biti zadovoljni činjenicom da nisu primili gol, što je sedmi takav slučaj u nizu na kontinentalnim šampionatima, čime je pojačan rekord postavljen u ponedeljak.  Takođe, ovo je prva selekcija kojom je za rukom pošlo da na 14 uzastopnih utakmica evropskog prvenstva ne doživi poraz.  Na čelu tabele imaju šest bodova, dva više od Hrvatske, treća je Češka sa jednim, dok je Turska zakucana za dno, bez ikakvog učinka na EP.  U prvom meču dana u okviru grupe D Česi i Hrvati odigrali su nerešeno 2:2 u Sent Etjenu, iako su ’Vatreni’ imali dva gola prednosti. Izvor:B92