Najnovije

DA LI PAJTIĆ IMA DOVOLJNU SNAGU: NATO Srbima bira predsednika!?

BEOGRAD - Hteli to ili ne, dogodine će se građani Srbije izjašnjavati na referendumu o tome žele li da zemlja uđe u NATO ili ne!

Da li će NATO moći da "progura" svog kandidata? (Foto: nato.int)

Naime, nakon što je još uvek aktuelni predsednik DS-a Bojan Pajtić pismom pozvao svu „demokratsku“ opoziciju da se ujedini, ali ujedno i najavio svojim članovima da bi njihova stranka trebalo da se zalaže za ulazak u NATO, plan je više nego jasan.

Jedinstveni kandidat opozicije na izborima za prvog čoveka Srbije, koji bi u slučaju da bude izabran trebalo našu zemlju da uvede ili makar približi ovom vojnom paktu, kako bi se pokvarile veze Beograda sa Moskvom, ali i Pekingom, koji je kroz investicije pojačao prisustvo na Balkanu.

- Računa se da bi kandidat takve ujedinjene opozicije trebalo da se izbori za drugi krug predsedničkih izbora, a onda bi se poveo pravi rat za svaki glas. NATO je poslednje četiri godine počeo da gubi uticaj u Srbiji, zbog čega je odlučeno da se finansijski i logistički pomogne ujedinjavanje opozicije i predstavljanje jednog predsedničkog kandidata, koji bi imao šanse u borbi sa kandidatom vladajuće koalicije oko SNS-a - objašnjava izvor i dodaje: Računa se da bi mogao da se ponovi scenario iz 2000. godine, kada se opozicija ujedinila oko Vojislava Koštunice, koji je potom na izborima uspeo da potuče Slobodana Miloševića. Jedan od prvih zadataka predsednika opozicije, koji bio bio naklonjen NATO, bilo bi uskraćivanje gostoprimstva Rusima u Nišu, odnosno ukidanje njihove baze, koju bi naravno nasledila zapadna vojna alijansa. Zbog toga bi u narednom periodu trebalo očekivati pokretanje raznih afera kako bi se kompromitovala vlast, a građani ubedili da treba da glasaju za kandidata ujedinjene demokratske opozicije - završava izvor.

Ne treba zaboraviti da su i sve zemlje u regionu, a Crna Gora je bila poslednja u nizu, ili članice NATO ili otvoreno prijateljski nastrojene prema zapadnoj vojnoj alijansi, dok je jedino Srbija zadržala neutralan status.

- Pajtić se oseća ugroženim i zato pokušava izjavama kako je za NATO, gej brakova i priznanje Kosova da dobije poene u očima zapadnih sila. Uvek je tako kada političar izgubi poverenje birača ili unutar stranke. Sada, priča o ujedinjavanju opozicije ne pije vodu, jer je reč o strankama koje su napustile DS, pa bi sada kao trebalo da se vrate. Nema tu DSS-a, Dveri i ostalih... Ono što je definitivno, jeste činjenica da DS sa Pajtićem nema više tu snagu velike partije, jer on ne deluje kao lider DS-a, nego portparol zapadnih ambasada. Kada je reč o zajedničkom kandidatu za predsedničke izbore, Pajtić je još ranije pričao o tome, i to je nešto što bi Zapad sigurno voleo. Na izborima se, međutim, ne glasa najčešće za progam, nego za ličnost, ali bi mogli da dođemo u situaciju da predsednički izbori ujedno budu i referendum za ulazak u NATO, protiv čega je većina građana u ovom trenutku. Međutim, do toga „referenduma“ neće doći, osim ukoliko neki kandidat ne bude baš potencirao priču o pristupanju toj vojnoj alijansi - smatra analitičar Branko Radun. Izvor: Alo

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA