- Očekuje se da će se broj žrtava podići jer je veliki broj ranjenika u kritičnom stanju - izjavio je novinar “Deira ez Zora 24”.
Lokalni aktivisti su otkrili da su žrtve, većina njih žene i deca, uspeli da pobegnu iz Baguz al-Favkanija i došli do kontrolnog punkta Sirijskih demokratskih snaga (SDF). Međutim, grupa podržana od SAD odbila je da im dozvoli da prođu, a onda su ih koalicioni ratni avioni napali na povratku u grad.
Koalicija koju predvode SAD i SDF do sada nisu komentarisali izveštaje o masakru u Al-Susahu. Ovo nije prvi put da je Koalicija predvođena SAD-om počinila masakr u dolini Eufrata. Prema nedavnom izveštaju Sirijske opservatorije za ljudska prava (SOHR), 373 civila su ubijena od strane koalicionih snaga od septembra prošle godine.
Turci uplašeni da Kurdi ne predaju grad Manbidž sirijskim snagama. Više o tome pročitajte OVDE.
Izvor: Pravda




