Najnovije

ERDOGAN BAJDENU: SAD da isporuči Gulena bez izgovora!

Turski predsednik Redžep Tajip Erdogan DŽozefu Bajdenu poručiti da "SAD nema nikakva opravdanja i da mora da isporuči turskim vlastima imama Fatulaha Gulena“.

Redžep Tajip Erdogan (Foto: kremlin.ru)

Turska optužuje Gulena za organizovanje neuspelog puča.
Govoreći u Ankari, turski predsednik je izjavio da će "Turska nastaviti da dostavlja SAD-u dokumentovane zahteveza izručenje Gulena", prenosi Rojters.
"Turska i SAD su strateški partneri a čuvanje Gulena nikakko nije od koristi Americi"rekao je Erdogan. 
Imam Gulen bilo kakvu umešanost u neuspeli državni udar 15. jula. 
Američki potpredsednik DŽozef Bajden doputovao je u Ankaru gde će, kako prenosi Rojters, voditi izuzetno važne razgovore sa turskim rukovodstvom u trenutku kada je ta zemlja pokrenula operaciju kako bi proterala pripadnike IS iz grada na granici sa Sirijom. 
Bajden je najviši zapadni zvaničnik koji posećuje Tursku posle propalog puča 15. jula, prenosi britanska agencija.
Izvor: Tanjug

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA