Tako kandidat za predsednika Demokratske stranke Dragan Šutanovac kaže da se nameće pitanje šta bi Šešelj sledeće mogao da smisli.
- Ukoliko je to tačno, Šešelj treba da odgovara pred sudom, jer se zna ko u državi sme da se bavi obaveštajnim radom. Ne bojim se nimalo, ali postavlja se pitanje da li je sledeći potez formiranje stranačke policije i gde to vodi - kaže Šutanovac.
Ministar trgovine i lider SDPS Rasim LJajić ne boji se da je na meti Šešeljevih obaveštajaca i smatra da je ovo samo taktika lidera SRS da bude stalno u medijima. On podseća da političari sreću mnogo ljudi, te da im neki i prepričavaju šta su videli ili čuli, i da bi, ako se već tako gleda, svako od njih mogao da ima svoju obaveštajnu službu.
- Svako od nas svašta čuje i srešće na desetine ljudi i svako nešto kaže... Ako je to služba, onda je svako ima. Mislim da je Šešelj smislio dobar način da obezbedi pristup u medijima - kaže LJajić. Na pitanje da li se boji da nije na listi obaveštajaca službe SRS, on kaže: - Ma jok. Ne razmišljam o tome. Ovo je samo Šešelj način da bude prisutan u medijima, posebno u svetlu njegove predsedničke kandidature. Ni ministar privrede Goran Knežević nije u strahu od aktiviranja obaveštajne službe SRS. - O meni su sakupljene sve informacije još od kolevke... - duhovito je prokomentarisao Knežević. Lider DS Bojan Pajtić, na pitanje da li se boji da bi materijal službe SRS o njemu mogao završiti u Šešeljevoj knjizi, naveo: - Trenutno čitam Uelbeka, ne čitam Šešelja. Šešelj je juče u razgovoru za Kurir rekao da je od 1992. SRS imao četiri obaveštajne službe, uključujući i ovu koja „operiše“ danas, a koju je aktivirao po povratku iz Haga. Izvor: Kurir