Naime, kako "Alo!" saznaje, datum koji bi pogotovo mogao da bude kritičan jeste 26. januar, kada se pripadnici OVPMB-a (Oslobodilačka vojska Preševa, Medveđe i Bujanovca) spremaju da obeleže godišnjicu (2001) kada su se prvi put pojavili u javnosti s pomenutim oznakama, a iza svega toga stoji nekadašnji komandant ove terorističke organizacije Šefket Musliu, bliski saradnik Ramuša Haradinaja.
Podsećanja radi, Musliu je bio uhapšen na Kosmetu 2003. od strane Kfora i bio je iza rešetaka do 2011, kada je pušten na slobodu i od tada važi za čoveka koji "obavlja prljave poslove za Haradinaja".
- On se trenutno nalazi na KiM, gde je izuzetno aktivan u organizovanju nekadašnih pripadnika terorističkih organizacija, pogotovo posle hapšenja Haradinaja, s kojim je u konstantnom kontaktu. Uskoro sledi godišnjica, kada postoji realna opasnost da pokušaju da isprovociraju srpske snage bezbednosti na jugu Srbije kako bi izazvali ozbiljniji incident - upozorava izvor iz bezbednosnih struktura.
Milovan Drecun, predsednik Odbora za KiM Skupštine Srbije objašnjava da opasnost od mogućih incidenata postoji.
- Primetno je u poslednje vreme da su se aktivirali bivši pripadnici OVK sa područja Gnjilana i da prete izazivanjem sukoba, i to pre svega preko društvenih mreža. Prvo im je povod bio Haradinaj, ali vidi se želja da se izazove incident, mada im je manevarski prostor sužen jer je situacija na jugu pod kontrolom - navodi Drecun.
Ko je Šefket Musliu
1998-1999. - Kao član OVK bio je aktivan u "Crnim orlovima" Ramuša Haradinaja.
1999-2001. - Boravio na jugu Srbije, postao komandant OVPMB-a 2001.
Prešao u Gnjilane 2002.
SAD ga stavile na crnu listu 2003. Uhapšen od strane Kfora, osuđen na deset godina zatvora 2011. izašao iz zatvora.
NATO: ROSU može i na sever KiM
Izvori u sedištu NATO u Briselu saopštili su da „Briselski sporazum iz 2013. godine, na koji se poziva Srbija, ne obuhvata policijske snage Kosova“, i naveli da „kosovske vlasti ne moraju od Kfora da traže odobrenje za upućivanje svojih policijskih snaga širom Kosova“. To su agenciji Beta u Briselu preneli zvaničnici NATO na pitanje da li su vlasti u Prištini morale prethodno da traže saglasnost Kfora za slanje specijalnih snaga kosovske policije ROSU s ciljem da zaustave voz koji je išao iz Srbije. Izvor: Alo