Kako je rekla, francuski narod će prihvatiti ishod ukoliko on bude u njenu korist, bez bilo kakvih protesta sličnim onim u SAD.
- Francuska je demokratska zemlja, kada se izbori završe, poštujemo rezultat - rekla je Le Penova na prvoj konferenciji koju je održala i kao zvaničan kandidat Nacionalnog fronta za predsednika.
Nekoliko dana ranije, njoj je bio zabranjen ulaz u jedan izbeglički kamp u Denkerku. Poznata po oštroj politici prema migrantima, odmah je na Tviteru osula paljbu po “demokratiji na francuski način”.
- Govorimo migrantima da ne želimo da dođu u Francusku, a istovremeno ohrabrujemo one koji su tu da ostanu - rekla je ona, pozivajuću vlasti da prestanu da daju lažnu nadu izbeglicama šaljući pomešane signale. Izvor: B92




