Ambasadorka Vašingtona u Savetu bezbednosti UN dodatno je ukazala: „Ta raketa je bila iskorištena za napad na civilni aerodrom zemlje članice G20“.
Pre Hejli je i jedan američki general istupio sa tvrdnjom da je raketa ispaljena iz Jemena, sa položaja tamošnjih šiitskih jusita, na Rijad „proizvedena u Iranu“ i da je imala „iranske oznake“.
Ni njoj ni generalu nije nimalo smetalo što gotovo u isto vreme razotkrilo da je naoružanje Oružanih snaga SAD završavalo kod Islamske države. To su naprosto prećutali iako do tog otkrića nisu došle tajne službe ni Sirije ni Rusije, nego Conflict Armament Research, specijalizovana organizacija koja prati tokove oružja u ratnim zonama i prema njima.
Čak je utvrdila da je jedna protivtenkovska raketa – od momenta kada su je kupile Oružane snage SAD – do Islamske države stigla za samo 59 dana.
Već je isplivalo na površinu zbog čega Vašington iranske rakete u tuđim rukama vidi i bez dvogleda, a svoje kod Islamske države ni pod najjačim mikroskopom.
Sama Hejli je objavila da Sjedinjene Države nameravaju da formiraju sa svojim saveznicima antiiransku koaliciju. A i da je – po svom starom običaju – nazovu „međunarodnom“.
Rekla je na Ist Riveru: „Uskoro ćete videti: stvorićemo koaliciju koja će se suprotstavljati Iranu i onome što Teheran čini“.
Hejli je požurila da doda da Iran krši rezolucije SB UN koje mu zabranjuju i da proizvodi rakete i da „podržava teroriste“.
Teheran je demantovao iznete optužbe, ali je Hejli u ime Stejt departmana ocenila: „Iran se sada ponaša gore nego pre `atomskog sporazuma` koji je sa njim bio zaključen. Iran raspaljuje plamen konflikta na Bliskom Istoku. Iran mora da bude zaustavljen“.
Pročitajte OVDE šta zapravo stoji iza Putinovih poseta Egiptu i Turskoj?
Izvor: fakti.org