Ta televizija navodi da je Živaljević bivši zamenik direktora BIA, a sada njen aktivan oficir koji radi u Ambasadi Srbije u Skoplju već treći mandat.
„Telma“ tvrdi da je Živaljević za tu televiziju izjavio da je bio prisutan u Parlamentu po službenoj dužnosti kako bi video da li u incidentima učestvuju osobe iz Srbije, navijači ili ekstremisti.
On je, kako navodi Telma, pozivajući se na istraživački tim te televizije i dnevnik „Koha“, ušao u Parlament Makedonije posle 20 časova, zajedno sa grupom ljudi iz mase, i uputio se u plenarnu salu gde su se nalazili poslanici VMRO-DPMNE.
Kako navode izvori „Telme“ i „Kohe“, on se tu slikao.
Ta televizija navodi da je Živaljević poznat u srpskoj, ali i regionalnoj javnosti po nekoliko „kontroverznih događaja“.
Postoje indicije da je Živaljević učestvovao u organizaciji skupa u junu prošle godine, koji je održan u Moskvi, a na kojem je bio prisutan i predsednik Demokratske partije Srba u Makedoniji Ivan Stoiljković kao regionalni potpisnik ruske incijative za formiranje vojno neutralne teritorije na Balkanu, ističe „Telma“.
Ta makedonska televizija naglašava i da je Živaljević pre diplomatske misije u Skoplju služio kao diplomata u Hrvatskoj 2014. godine, ali da se hrvatska obaveštajna služba srpskim kolegama „požalila na njegov rad“, nakon što je otišao odatle.
„Telma“ navodi da do sada nema reakcija ni Ministarstva unutrašnjih poslova ni Ministarstva spoljnih poslova Makedonije o tome da li su preduzete mere protiv Živaljevića zbog prisustva u Sobranju 27. aprila.
Grupa demonstranata upala je u četvrtak, 27. aprila, u Parlament Makedonije, nakon što je Taljat DŽaferi izabran za predsednika Sobranja. Haradinaj postavlja granicu, čitajte OVDE. Izvor: rs.sputniknews.com