Tom prilikom je ubijeno šest pripadnika JNA, a Koordinacija srpskih udruženja porodica nestalih, ubijenih i poginulih lica sa prostora bivše Jugoslavije najoštrije je osudila ovaj napad i istakla zahtev da se počinioci kazne.
Kako je saopšteno, tokom 2. i 3. maja 1992. godine pripadnici snaga lojalnih tadašnjem muslimanskom lideru Aliji Izetbegoviću i paravojnih jedinica ubili su u Sarajevu, u Domu JNA, Radničkom univerzitetu Đuro Đaković, na Skenderiji, u Dobrovoljačkoj ulici i na drugim lokacijama, 42 vojnika i civila JNA, a 73 su ranili.
- Najoštrije osuđujemo mučke napade i hladnokrvni masakr nad nedužnim vojnicima i civilnim licima na službi u JNA, koji su se po dogovoru Komande JNA, predsednika tadašnje BIH Alije Izetbegovića, TO BIH i nadležnih u Međunarodnoj zajednici mirno povlačili iz Sarajeva - navodi se u saopštenju.
U ime porodica žrtava najenergičnije zahtevamo od nadležnih organa Bosne i Hercegovine da se konačno kazne počinioci ovih zločina, kao i odgovorni koji su naredili napade u kojima su zločini učinjeni.
Iz udruženja ističu da nepriznavanje pa čak i slavljenje ovakvih i sličnih zločina, zabrana porodicama žrtava da dostojno obeleže mesto stradanja i polože cveće, neće doprineti suočavanju sa prošlošću i miru u Bosni i Hercegovini. Pogledajte OVDE kako je Boris Tadić pregovarao da se odustane od izručenja Ganića. Izvor: Tanjug