Šešelj je dodao da dok su poslanici Skupštine Srbije raspravljali o slepim miševima, u drugim parlamentima se raspravljalo o Srbiji.
„Da li je moguće da je takva izjava u Vladi Srbije prošla bez ikakvih reakcija? SAD su očigledno u većem rangu nego ostale države i ne može se očekivati da se protera ambasador, iako bi to bilo poželjno i to bi trebalo da uradi jedna suverena država. Ali, Srbija bi mogla bar da uputi protestnu notu koju smo slali i za mnogo manje stvari“, rekao je Šešelj u Skupštini Srbije.
Ambasador SAD u Srbiji Kajl Skot u ponedeljak je rekao, na pitanje novinara, da kosovska vlada nije takozvana već „Vlada Kosova“, jer je reč o „nezavisnoj i suverenoj zemlji“.
„Specijalni izvestilac za EU je predao izveštaj Evropskom parlamentu o napretku Srbije ka putu evrointegracija i usledili su amandmani na taj izveštaj, najviše poslanika podnelo je amandman da se ne isključuje korekcija granica i razmena teritorija, kao ishod dijaloga koji vode Beograd i Priština. Dakle, ne samo korekcija granica nego i razmena teritorija, pa pitam predsednika Srbije na osnovu kog pravnog akta pregovara o promeni teritorije, odnosno ustupanju dela teritorije. Podsećam da se zakleo u Skupštini da će čuvati teritorijalni integritet i suverenitet Srbije, kao i Kosova i Metohije u sastavu Srbije“, rekao je Šešelj.
Poslanik radikala je upitao da li je moguće da srpski poslanici pričaju o migratornim pticama dok se u drugim parlamentima priča o razmeni državne teritorije.
„Britanski parlament je nedavno podneo izveštaj pod nazivom 'Ujedinjeno kraljevstvo i Zapadni Balkan', gde se na 150 strana bave balkanskim državama. U delu koje se tiče Srbije se kaže da će se izvršiti napori i ohrabriti institucije u Beogradu da se omekša stav prema NATO i produbi saradnja NATO i Srbije u budućnosti. Da li to znači da će Srbija da postane član NATO?“, upitao je on.
Da li strane zemlje prisluškuju naše zvaničnike, saznajte OVDE.
Izvor: Pravda