"Veliki deo Francuza je zabrinut za sudbinu sopstvene nacije i više nema ni traga onoj zemlji De Gola, zemlji bele rase i kulture" rekao je Jovanović i skandaloznim nazvao i poziv predstavnicima Kosova da budu na ceremoniji obeležavanja stogodišnjice prvog svetskog rata.
"To je svojevrsno poniženje za Francusku i nema nikakvog smisla" zaključio je Jovanović obrazlažući taj stav činjenicama da Kosovo pre sto godina nije ni imalo vojsku ni državu već samo bande koje su napadale srpske vojnike".
Kada je reč o Savezu za Srbiju i eventualnom pristupanju Jovanović je rekao da još uvek nije donesena formalna odluka.
"Mi smo od starta imali rezerve prema tom savezu" i odlučili smo da se bavimo sobom, da gradimo infrastrukturu" a o savezu će mo odlučiti kada dođe vreme, za sada nam to nije tema,"rekao je Jovanović ističući da izbora verovatno neće skoro biti.
On je vanredne lokalne izbore u Kladovu, Kuli i Doljevcu nazvao komičnim jer su, kako je rekao, na ivici legalnosti.
Rusija započela projekat izgradnje baze sa ljudima i oružjem na Mesecu. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: RTV




