Frajburg poslao Keln u Cvajtu

Fudbaleri Kelna ispali su u drugu nemačku ligu, pošto su u gostima poraženi od Frajburga sa 3:2 i tako ostali bez teoretskih šansi da izbore opstanak u najjačem rangu.
Keln je na gostovanju protiv Frajburga imao zaostatak od dva gola, ali je na kraju ipak uspeo da dođe do izjednačenja, međutim, u sudijskoj nadoknadi vremena primili su treći gol i tako upisali novi poraz. Frajburg je poveo golom Nilsa Petersena u 14. minutu, da bi isti igrač u 52. duplirao prednost svog tima. Keln je u samoj završnici pogocima Leonarda Bitenkura u 82. i 87. minutu stigao do izjednačenja, ali je Lukas Holer u drugom minutu sudijske nadoknade postavio konačnih 3:2. Keln tako dva kola pre kraja šampionata zauzima poslednje, 18. mesto sa 22 boda, osam manje od Majnca, dok je Frajburg 14. sa 33. Za razliku od Kelna Hamburg je ostao u konkurenciji da izbori opstanak, pošto je u gostima s 3:1 pobedio Volfsburg. Gosti su poveli pogotkom Bobija Vuda u 43. minutu, da bi samo tri minuta kasnije prednost duplirao Luis Holtbi. Volfsburg je uspeo da smanji zaostatak preko Josipa Brekala u 78. minutu, ali je Đanluka Valdšmit u sudijskoj nadoknadi vremena posle promašenog penala Filipa Kostića rešio pitanje pobednika. Hamburg je 17. na tabeli Bundeslige sa 28 bodova, dva manje od Majnca i Volfsburga. Šampion Nemačke Bajern Minhen je sa 4:1 pobedio Ajntraht iz Frankfurta i tako ga udaljio od Lige Evrope, dok su Herta i Augburg igrali nerešeno 2:2, a Šalke i Borusija Menhengladbah su remizirali 1:1. Izvor: Beta