Roma protiv Kjeva trenirala za Liverpul

Fudbaleri Rome pobedili su na svom terenu Kjev 4:1, u utakmici 35. kola italijanskog prvenstva i zadržali treće mesto na tabeli.

Fudbaleri Rome foto: Beta/AP

Roma je povela u devetom minutu golom Patrika Šika, a prednost je udvostručio Edin DŽeko u 40. minutu. Stefan El Šaravi postigao je treći gol u 65. minutu, a dva minuta kasnije strelac je ponovo bio DŽeko. Gol za Kjevo postigao je Roberto Inglese u 88. minutu. On je u 59. minutu šutirao penal, ali mu je golman Rome Alison odbranio. Roma tako sa mnogo samopouzdanja ulazi u revanš utakmicu polufinala Lige šampiona sa Liverpulom, a današnji rezultat bi joj omogućio prolaz u finale, pošto je u prvom meču na "Enfildu" izgubila 2:5. Meč u Rimu na programu je u sredu od 20.45. Posle današnje pobede, treće uzastopne u Seriji A, Roma je treća na tabeli sa 70 bodova i ima tri boda više, ali i utakmicu više od gradskog rivala Lacija, koji u nedelju igra protiv Torina. Kjevo je pretrpeo 18. poraz u prvenstvu, zauzima 16. mesto na tabeli sa 31 bodom i nalazi se na dva boda od zone ispadanja. Fudbaler Rome Rađa Naingolan je odigrao 200. utakmicu u svim takmičenjima za taj rimski klub. Izvor: Beta