KRUŠEVAC JE CRVENO-BEO: Zvezda osvojila titulu!

Fudbaleri Crvene zvezde danas su i matematički obezbedili titulu prvaka države, pošto su u Kruševcu pobedili Napredak sa 2:0 u 34. kolu Super lige Srbije.

Zvezda je tako osvojila rekordnu 28. titulu šampiona tri kola pre kraja šampionata, a golove u Kruševcu postigli su Nenad Krstičić u 79. i Aleksandar Pešić u 90. minutu iz jedanaesterca. Crveno-beli imaju 51 bod, odnosno 12 više od Partizana. Napredak je sedmi sa 26 bodova. Zvezda je od početka imala inicijativu a prvu ozbiljniju priliku imala je u 14. minutu kada je Luka Adžić šutirao preko gola. U 19. minutu Napredak je dobro zapretio posle kontranapada Alekse Vukanovića, ali je u nastavku akcije dosuđen ofsajd. Posle toga nije bilo prilika, a sudija Miloš Đorđić je na kratko prekinuo utakmicu kako bi se igrači osvežili zbog visoke temperature. Zvezda je držala loptu, Napredak je pokušavao iz kontranapada da ugrozi gol Milana Borjana, ali obe ekipe nisu napravile šansu do kraja poluvremena. Zvezda je u 54. minutu bila u šansi, kada je posle centaršuta Adžića, Ben glavom poslao loptu pored stative. Posle toga u prilici je bio igrač Napretka Dušan Veškovac, ali je šutirao preko gola. Crveno-beli su posle toga pojačali napade, ali su u pokušajima neuspešni bili Krstičić i Pešić. U 72. minutu Vukanović je bio u šansi, ali je Borjan odbranio, a sedam minuta kasnije Krstičić je postigao vodeći gol Zvezde. Marko Gobeljić je prošao po levoj strani i centrirao na peterac gde je sačekao Krstičić i poslao u mrežu. U 90. minutu dosuđen je penal za Zvezdu, a precizan je bio Aleksandar Pešić, kome je to bio 25. gol u sezoni. Posleđu priliku na utakmici imao je Napredak, kada je Vukanović glavom zahvatio loptu, ali je Borjan lako odbranio. To je prva pobeda Zvezde protiv Napretka ove sezone. U 35. kolu, narednog vikenda, Zvezda će na svom terenu igrati protiv Spartaka, a Napredak u Beogradu protiv Partizana. (Izvor: Beta)