SPEKTAKL NA "LUŽNJIKU": Rusi pregazili Saudijce sa 5:0

Fudbaleri Rusije savladali su selekciju Saudijske Arabije sa 5:0 u meču otvaranja Svetskog prvenstva na stadionu "Lužnjiki“.

Ubedljiva pobeda (Foto: Jutjub)

Napadala je Rusija iz minuta u minut, a nakon kornera lopta se odbila do Zobnina, koji je uputio centaršut u šesnaesterac protivnika, tamo se odlično snalazi Gazinski koji glavom smešta loptu u mrežu. 1:0.

Rusija vodi 2:0 od 43. minuta, strelac je Čerišev. Odličan kontra napad domaće selekcije, nešto slabija lopta Zobnina ka Čeriševu, koji je uspeo na lep način da prevari svoje čuvare i efektno pošalje loptu iza leđa golmana protivnika.

3:0 za Rusiju u 72. minutu, DŽuba je strelac. Samo par minuta nakon što je ušao u igru napadač koristi dobar centaršut Golovina i trese mrežu Saudijske Arabije.

Majstorija Čeriševa za 4:0 vodi Rusija. Drugi gol Čeriševa, koji je ušao sa klupe, sjajan šut spoljnim delom stopala sa velike distance.

Golovin postiže prelep gol iz prekida za ubedljivih 5:0. Domaćin je pregazio goste bez imalo milosti.