Prema navodima televizije, najnovije rakete već su prošle 12 ispitivanja na lovcima MiG-31, a sada je u toku rad na prilagođavanju raketa bombarderima. Ranije je izvor u odbrambeno-industrijskom kompleksu objasnio za Sputnjik da će bombarderi Tu-22M3 biti naoružani hipersoničnim raketama „Kinžal“.
Si-En-Bi-Si je saopštio o tri uspešna testiranja „Kinžal“, od kojih je poslednje izvedeno u julu kada je raketa pogodila cilj na udaljenosti od više od 800 kilometara.
u tekstu dalje navode da je to oružje daleko ispred svog vremena i da Amerika nema ništa slično.
Kinžal se kreće na takav način i takvom brzinom da ni jedan moderni PVO sistem ne može da ga zaustavi.
Ranije je ova televizija objavila materijal u kome se tvrdilo da će hiperzvučno oružje „Avangard“ takođe dostići borbenu gotovost do 2020.
Prvog marta ruski predsednik Vladimir Putin je u obraćanju Federalnoj skupštini predstavio najnovije vidove ruskog naoružanja koji nemaju pandana u svetu. Reč je o raketnom kompleksu „sarmat“, podvodnim dronovima „posejdon“, krstarećoj raketi s nuklearnim energetskim uređajem „burevesnik“, avijacionom raketnom kompleksu „kinžal“ i laserskom oružju.
Putin je, takođe, naveo da je izrađeno supersonično oružje iz sistema „Avangard“. Reč je o raketama koje lete visokim slojevima atmosfere supersoničnom brzinom, što ih čini apsolutno otpornim na bilo koje sredstvo protivvazdušne i protivraketne odbrane.
Pentagon je više puta izrazio bojazan da Vašington još uvek nema mogućnost za presretanje hipersoničkih raketa. Konkretno, na to je tokom rasprave Odbora za oružane snage američkog Senata ukazivao načelnik Strateške komande američkog Ministarstva odbrane, general DŽon Hajten.
Osim toga, u medijima se pojavila informacija o problemima američkih sistema za protivraketnu odbranu: prema izveštaju „NJujork tajmsa“ 2017. godine u Saudijskoj Arabiji protivraketni sistem „Patriot“ nije uspeo da presretne čak ni taktičke balističke rakete P-11 („skad“), koja je razvijena još sredinom dvadesetog veka.
OVDE pogledajte kako Amerika hvali sistem S 400.
Izvor: rs.sputniknews. com