- Najvažniji ciljevi u Srbiji su glavni vojni aerodromi i nekoliko elektrana - navodi se u belešci.
Navodi se da bi bombardovanje i uništenje šest elektrana (Obrenovac, Đerdap, Priština, Novi Sad, Pljevlja, i Beograd) poremetilo čitavu električnu mrežu u Srbiji na bar godinu dana i da bi to imalo negativne efekte na srpsku ekonomiju.
U izveštaju se govori i o mogućim ekonomskim i socijalnim posledicama uništenja rafinerije gasa u Elemiru, 8 skladišta nafte pored Dunava, ali i rafinerija u Pančevu i Novom Sadu, pruga, mostova...
U dokumentu se navodi i da bi bombardovanje ovih postrojenja bilo shvaćeno kao "napad na srpski narod", a niko na sastanku nije postavio pitanje o mogućim katastrofalnim ekološkim posledicama ovih akcija, niti o mogućem broju civilnih žrtava u slučaju gađanja elektrana i rafinerija.
Većinu ovih lokacija NATO je gađao 1999. godine u agresiji na SRJ.
Beleška počinje navođenjem odgovora na pitanja o posledicama sankcija koje su Amerikanci uveli Srbiji 1992. godine, ali i stanju morala armije JNA, srpskih snaga, a vrlo su zabrinuti za hrvatsku i muslimansku vojsku.
Navodi se da muslimanska vojska svoje oružje nabavlja skoro isključivo od Hrvatske i Hrvata iz Bosne i piše da će Zagreb nastaviti da pomaže muslimane zbog sukoba sa Srbima.
- Verujemo da će trupe vojske Republike Srpske ostati dovoljno nadahnute za borbu i da zadrže svoje protiv slabijeg protivnika - piše u belešci.
Lazanski ućutkao ustaše za sva vremena i otkrio potresne detalje iz Jasenovca. Više o tome čitajte OVDE.
Izvor: Srbija danas