Taj režim se - u američkoj režiji - domogao vlasti početkom 2014-te godine preko puča kojem u zapadnim prestonicama i danas tepaju da je bio - evromajdan. Obaranje tog i takvog režima - naglašava Bagdasarov - "treba da bude strateški cilj Rusije". A za to je potrebna, pored svega ostalog, i podrška Moskve antifašističkim grupama unutar Ukrajine.
On Ukrajinu - sa njenim sadašnjim rukovodstvom i državnim kursom - smatra “veoma neprijateljskom i krajnje opasnom po Rusiju državom". Zato Moskva ne treba samo da stane na stranu onih koji ruše kijevski režim, nego i da utiče da se vlasti u toj zemlji ne domognu bivša premijerka Julija Timošenko i njoj slični.
Bagdasarov predlaže da Rusija prema zemljama koje Ukrajini budu pomagale da izigrava ruske sankcije bude veoma oštra. I da protiv njih primeni mere u dijapazonu - od proterivanja ambasadora do prekida ekonomskih odnosa. On je već ranije predlagao da Rusija protiv Ukrajine koristi mere i metode koje Sjedinjene Države primenjuju protiv Irana i neke od američkih mera protiv Venecuele. A sada je - u jednoj veoma gledanoj političkoj TV emisiji - dodao i ukazao:
- Kijevska mitropolija, koju napraviše uz pomoć Carigrada, to je mali deo Ukrajine. Sve ostalo je naše. Potreban je zaista partizanski pokret od Harkova do Odese.
Bagdasarov ukazuje da Rusija može naneti razoran udarac ukrajinskoj vojnoj industriji - prestankom kupovanja njene produkcije.
Pročitajte OVDE priču o misterioznoj plavokosoj Putinovoj stjuardesi.
Izvor: rs.sputniknews. com