Najnovije

ALBANSKA OPOZICIJA U SEVERNOJ MAKEDONIJI ZAHTEVA: Zaev nije dobio datum za pregovore sa EU, sada da održi obećanje!

Albanska opoziciona partija u Severnoj Makedoniji BESA pozvala je makedonskog premijera Zorana Zaeva da održi svoje obećanje i da raspiše prevremene parlamentarne izbore nakon neuspelog pokušaja da dobije datum za pregovore sa EU u junu ili julu ove godine.

Bilal Kasami (Foto: jutjub)

"Zato što nakon sastanka u Berlinu nije ispunjeno obećanje o početku pregovora sa EU ovog meseca, a nisu date ni garancije da ćemo uopšte dobiti datum ove godine, ohrabrujemo premijera da održi obečanje i odmah raspiše prevremene izbore", rekao je predsednik te stranke Bilal Kasami.

On je dodao da će nakon takvih izbora sigurno doći politička elita koja će obezbediti sigurnu evropsku budućnost i integrisanje države u Evropsku uniju.

"Severna Makedonija treba da dobije datum o pregovorima ne zbog neuspeha vlade da sprovede očekivane reforme, već zbog uverenja i opredeljenja svih građana države", zaključio je Kasami.

Zašto je Oldbrajtova zamrzela Srbe, pročitajte OVDE.

Izvor: Tanjug

Bonus video

Molimo Vas da donacijom podržite rad
portala "Pravda" kao i TV produkciju.

Donacije možete uplatiti putem sledećih linkova:

PAŽNJA:
Sistemom za komentarisanje upravlja kompanija Disqas. Stavovi izneseni u komentarima nisu stavovi portala Pravda.

Kolumne

Najnovije vesti - Ratni izveštaji

VREMENSKA prognoza

Najnovije vesti - PRAVDA